Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Zuzanna Pieczka: To była wspaniała przygoda

Zuzanna Pieczka: To była wspaniała przygoda

fot. archiwum

- Po przegranym meczu półfinałowym zdołałyśmy się podnieść i zdobyłyśmy brązowy medal. To też jest sukces i bardzo się z niego cieszymy - mówiła po turnieju finałowym siatkarka Pałacu, Zuzanna Pieczka. Bydgoszczanki zdobyły brązowe medale.

Historia lubi się powtarzać. W zeszłym roku również stanęłyście na najniższym stopniu podium.

Zuzanna Pieczka:Dokładnie. Powtórka z rozrywki. W ubiegłym roku była bardzo podobna sytuacja, też przegrałyśmy 1:3 w półfinale. Na szczęście teraz, tak jak i wtedy, udało nam się po przegranym meczu podnieść i zdobyłyśmy brązowy medal. To też jest sukces i bardzo się z niego cieszymy.

Przed turniejem stawiane byłyście w roli faworytek zawodów. Tym bardziej, że wydawało się, że Gedania jest słabszym zespołem niż rok temu. Czego wam w tym półfinale zabrakło?Tak, z Gedanii odeszło kilka kluczowych zawodniczek, ale Gdańsk wcale nie prezentuje znacznie niższego poziomu niż w zeszłym roku. Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia, czego nam zabrakło. Może trochę szczęścia, bo przegrałyśmy w końcówkach. Nie wiem, dlaczego tak nam nie szło.

Natomiast w meczu o trzecie miejsce pokazałyście się z naprawdę dobrej strony, nie dając rywalkom szans.

Zgadza się. Po przegranym półfinale chciałyśmy udowodnić wszystkim, a przede wszystkim sobie, że potrafimy wygrywać i jeszcze możemy coś osiągnąć. Wyszłyśmy na parkiet mocno zmobilizowane i udało nam się wywalczyć medal.

W tym meczu to ty brylowałaś na boisku i pociągnęłaś swój zespół do walki. Zdobyłaś 23 punkty.

Bardzo miło mi to słyszeć. Oczywiście starałam się jak mogłam, ale na zwycięstwo składa się gra całego zespołu.

Zostałaś wybrana najlepszą zawodniczką spotkania. Czym dla ciebie jest takie wyróżnienie?

Oczywiście takie nagrody bardzo motywują do dalszej pracy. Docenione jest to, co robisz i to naprawdę zachęca do tego, by jeszcze ciężej trenować i grać coraz lepiej.

To był twój ostatni turniej w młodzieżowej siatkówce. Jest trochę przykro?

Oczywiście, że jest bardzo przykro. Rozgrywki młodzieżowe to była wspaniała przygoda. Super turnieje, wyjazdy, mecze. Najważniejsze jest to, że udało nam się tę wspaniałą przygodę zakończyć z brązowym medalem.

W tym sezonie trenujesz również z pierwszym zespołem bydgoskiego klubu. Jak podsumujesz swój pierwszy rok w seniorskiej siatkówce?

Jestem bardzo zadowolona. Dużo nauczyłam się od starszych zawodniczek. To była dla mnie naprawdę dobra szkoła. Z pewnością też wzmocniłam swój charakter. Może nie miałam wielu szans zaprezentowania się na boisku, ale to mój pierwszy sezon w ORLEN Lidze i najważniejsza dla mnie była nauka. Nabrałam doświadczenia i poprawiłam technikę. I to najbardziej się dla mnie liczy.

Niestety Pałac Bydgoszcz sezon ORLEN Ligi zakończył na ostatnim miejscu.

Niestety tak. Teraz będziemy grać turniej barażowy. Zrobimy wszystko, żeby się utrzymać i wierzę, że to nam się uda.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved