Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: To kadra na teraz i na najbliższą przyszłość

Stephane Antiga: To kadra na teraz i na najbliższą przyszłość

fot. Joanna Skólimowska

- Nie wiem, czy ten wybór można określić jako dobry start. Moje decyzje wynikają z doświadczeń z siedmiu lat spędzonych w Polsce i w polskiej siatkówce - mówi selekcjoner reprezentacji Polski po ogłoszeniu składu szerokiej kadry.

Tych, którzy spodziewali się spektakularnych niespodzianek i braku czołowych zawodników, we wtorek spotkał zawód. W szerokiej kadrze Stephane’a Antigi są niemal wszyscy, o których spekulowano przed ogłoszeniem składu. – A czego się spodziewaliście, że sam odpuszczę dobrych zawodników? Najlepsi w moich oczach dostali szansę, to ja jestem trenerem i ja będę odpowiadał za swoje wybory. Każdy może mieć inną opinię i ja to szanuję, lecz ostateczny głos to moja sprawa – mówi Stephane Antiga. – Chciałem wybrać takich graczy, którzy już teraz tworzyć będą kręgosłup reprezentacji, to jest oczywiste. Ale nie zamknąłem się tylko na nich, mam też na tej liście kilku zawodników, którzy robią postępy i pukają do pierwszej drużyny, choć są jeszcze młodzi czy niedoświadczeni. Można powiedzieć, że to kadra na teraz i częściowo na najbliższą przyszłość. Taki miks zawodników, na których można się oprzeć już teraz, i młodzieży – dodaje selekcjoner na łamach Przeglądu Sportowego.

Francuski selekcjoner miał ogłosić kadrę już wcześniej, postanowił jednak poczekać na mecze półfinałowe, które, jak się okazało, w niektórych przypadkach wpłynęły na powołania. – W przypadku dwóch nazwisk zrobiły różnicę. Jednym z nich był Dominik Witczak, którego wcześniej oczywiście obserwowałem, lecz teraz zobaczyłem, jak radzi sobie pod dużą presją w trakcie całego sezonu. Dominika dopisałem po meczach w Rzeszowie – przyznaje Antiga. Wiele emocji budzi powrót do kadry Mariusza Wlazłego i Pawła Zagumnego.Wiele rozmawialiśmy i nie zdradzę, jak wyglądały te dyskusje, ale nie były łatwe. Cieszę się, że Mariusz będzie z nami, bo to bardzo ważny zawodnik dla polskiej siatkówki – mówi selekcjoner reprezentacji Polski.

W kadrze znalazło się również miejsce dla Łukasza Żygadły, który całkiem niedawno wznowił treningi po kontuzji. – Bo to dobry rozgrywający i chyba nie muszę więcej dodawać. Miał okropną kontuzję, ale ja w niego wierzę, wiem, jak ostro potrafi pracować, zasłużył na szansę, choć wiem, że będzie miał ciężko. Ale kto wie, może wróci jeszcze silniejszy niż kiedyś? – zastanawia się Antiga.Cały wywiad Kamila Składowskiego w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved