Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Hain: Dam z siebie wszystko

Piotr Hain: Dam z siebie wszystko

fot. Cezary Makarewicz

Dobra gra Indykpolu AZS nie umknęła uwadze trenera reprezentacji Polski, Stephane'a Antigi. Do szerokiej kadry powołał dwóch siatkarzy z Olsztyna, Piotra Haina i Rafała Buszka. - Reprezentowanie własnego kraju jest rzeczą wyjątkową - mówi ten pierwszy.

Hain jest obecnie wiceliderem w klasyfikacji najlepiej blokujących, zdobył w ten sposób 69 punków w 25 meczach. – Jestem bardzo szczęśliwy. Takie wyróżnienie jest czymś, o czym marzy każdy siatkarz – mówi dla olsztyn.sport.pl środkowy Indykpolu AZS. – Gra w klubie jest ważna, ale reprezentowanie własnego kraju jest rzeczą wyjątkową. O powołaniu dowiedziałem się we wtorek wieczorem. Jeszcze nie zdążyłem o tym porozmawiać z kolegami z drużyny, ale dostałem kilka SMS-ów z gratulacjami. Jesteśmy jednym zespołem, dlatego wsparcie z ich strony jest potrzebne – dodaje.

23-letni zawodnik ma już za sobą występy w reprezentacji, ale w młodzieżowej, z którą w zeszłym roku zdobył srebrny medal na uniwersjadzie w Kazaniu. I zdaje on sobie sprawę, że załapanie się do ścisłej reprezentacji seniorów, która na przełomie sierpnia i września wystąpi na mistrzostwach świata (organizatorem jest Polska), będzie graniczyło z cudem. – Jest to wielkie marzenie, ale patrząc na to racjonalnie, mój udział w tych mistrzostwach pozostanie w sferze marzeń – podkreśla Piotr Hain.Na mojej pozycji jest bardzo duża rywalizacja i zdaję sobie sprawę, że są zawodnicy lepsi i bardziej doświadczeni ode mnie. Mogę jednak zapewnić wszystkich, że dam z siebie wszystko i zadebiutuję – mówi.

Z dużo większym spokojem informację o wyróżnieniu przyjął drugi z olsztyńskich siatkarzy. – Już wcześniej pojawiały się głosy, że dostanę szansę na grę w reprezentacji, więc nie zostałem zaskoczony – tłumaczy Rafał Buszek, przyjmujący Indykpolu AZS. – Dostałem nawet telefon od trenera Antigi, z którym porozmawiałem na ten temat.Powołanie Buszka nie zaskoczyło również polskich kibiców. To obecnie najlepiej punktujący siatkarz olsztynian (blisko 13 punktów na mecz) i ósmy pod tym względem w całej lidze. A trzeba pamiętać, że gra on w Olsztynie na zasadzie wypożyczenia z Resovii Rzeszów, która po rozgrywkach może zażądać jego powrotu. – Na tę chwilę koncentruję się wyłącznie na grze w AZS-ie – wyjaśnia Buszek. – Walczymy przecież w play-off o piąte miejsce, które zagwarantuje drużynie udział w europejskich pucharach. Na odpowiednie rozmowy przyjdzie czas, kiedy sezon się skończy.

Autor: Bartłomiej Szypowski, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved