Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Decydująca bitwa w Muszynie

ORLEN Liga: Decydująca bitwa w Muszynie

fot. archiwum

Już jutro rozegra się kolejny pojedynek fazy play-off ORLEN Ligi. Po raz drugi Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS zmierzy się z łódzkimi Budowlanymi. W dotychczasowej rywalizacji na zwycięskiej pozycji plasują się podopieczne Bogdana Serwińskiego.

Jutrzejsza walka o miejsca 5-8 między oboma zespołami zapowiada się niezwykle pasjonująco. Zarówno muszynianki, jak i łodzianki z pewnością nie będą chciały dać za wygraną, tym bardziej że te drugie udowadniały nie raz, iż wygrywanie nie jest im obce. Wystarczy wrócić do meczów fazy zasadniczej, by przekonać się, że podopieczne Adama Grabowskiego wychodziły zwycięsko choćby z pojedynku przeciwko MKS-owi Dąbrowa Górnicza (3:1). Udało im się także pokonać jutrzejsze rywalki 3:2 w ramach 9. kolejki. Mimo dobrej znajomości drużyny i opracowanej taktyki, łodzianki jednak nie zdołały dokonać tego ponownie. W pierwszym meczu półfinałów zespół Budowlanych Łódź uległ przyjezdnym 1:3. Zadanie z pewnością utrudniała łodziankom kapitan muszyńskiej drużyny – Aleksandra Jagieło. MVP środowego meczu dopisała do konta swojej drużyny aż 17 oczek. Na boisku wyróżniała się także Karolina Różycka. Jej skuteczność w przyjęciu sięgała 59%. Równie dobrze radziła sobie w ataku, prezentując drużynie 14 punktów.

Po stronie Budowlanych Łódź również nie zabrakło jasnych punktów w grze. Jeden wygrany set może być dobrą prognozą na przyszłość, tym bardziej że zwycięstwo w meczu przedłuży rywalizację między obiema drużynami. W szeregach zespołu Adama Grabowskiego prym wiodła Natalia Nuszel. Przyjmująca zdobyła aż 18 punktów, a skuteczność jej ataków sięgała 40%. Nie możemy nie wspomnieć także o Sylwii Pyci. Zawodniczka, grająca na pozycji środkowej, dołożyła do punktowych zdobyczy 15 oczek. Mimo imponujących wyników, łodzianki nie ustrzegły się błędów, co mogło być przyczyną przegranej. Choć popełniały je obie drużyny, to jednak ówczesne gospodynie częściej się myliły. Magdalena Śliwa, kapitan łódzkiej drużyny, stwierdziła po meczu, że gwoździem do trumny była zagrywka Budowlanych. – Środowe spotkanie rozpoczęłyśmy bardzo dobrze, a potem przeszkodziła nam… nasza zagrywka. Przez to nie mogłyśmy wykorzystywać wskazówek trenera i gra się skomplikowała – mówiła rozgrywająca.

Zarówno jednej, jak i drugiej drużynie bardzo zależy na wygraniu jutrzejszego spotkania. Jeśli to Muszynianka Fakro Muszyna zdoła pokonać rywalki, jej zawodniczki rozegrają mecze o piąte miejsce z BKS-em Bielsko-Biała. Zwycięstwo łodzianek sprawi natomiast, że rywalizacja będzie trwała nadal, a kolejny pojedynek zobaczymy już w piątek. Aleksandra Jagieło uznała jednak, że muszynianki przełamały złą passę i ma nadzieję, że jutrzejsze spotkanie również będzie należało do udanych. – Wreszcie przełamałyśmy złą passę po porażkach z Impelem Wrocław w pierwszej fazie play-off. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować dobrą grę – zakończyła skrzydłowa zespołu z Muszyny.Czy muszynianki postawią jutro kropkę nad „i”? A może to Budowlani Łódź przedłużą zmagania o miejsca 5-8? Według firmy Unibet to podopieczne trenera Serwińskiego są faworytkami czwartkowego spotkania, a za ich zwycięstwo można otrzymać 1,07:1. Ewentualny triumf łodzianek będzie opłacany niemal siedem razy wyżej  (7,00:1).

Zobacz również:
Kursy Unibet na najbliższe spotkania siatkarskie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved