Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga brazylijska K: Unilever postawił pierwszy krok do finału

Liga brazylijska K: Unilever postawił pierwszy krok do finału

Siatkarki Unileveru Rio de Janeiro w pierwszym meczu półfinałowym wygrały 3:0 z Amilem Campinas. W premierowych dwóch setach oba zespoły stworzyły wspaniałe widowisko, ale już w trzecim zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki Bernardo Rezende.

Pierwszy pojedynek półfinałowy lepiej ułożył się dla gospodyń, którymi były siatkarki Amilu Campinas. Kilka mocnych ataków Natalii Pereiry dało Amilowi prowadzenie 4:1. Przyjezdne długo nie aklimatyzowały się w hali w Campinas i błyskawicznie doprowadziły do remisu 5:5. Dobre wybory rozgrywającej Unileveru, Fofão ułatwiły zadanie atakującym, które pewnie zdobywały kolejne oczka (12:9). Ekipa prowadzona przez Ze Roberto szybko przezwyciężyła kryzys i przed decydującymi piłkami pierwszej partii na tablicy wyników widniał remis 15:15. W niezwykle wyrównanej końcówce doszło do wymiany ciosów pomiędzy liderkami obu zespołów – Brankicą Mihailović z Unileveru oraz wracającą po kontuzji Tandarą Caixetą z Amilu. Próbę sił lepiej zniosły przyjezdne, które wygrały 25:23.

Przegrana w premierowym secie nie podłamała gospodyń. Zawodniczki Amilu po raz kolejny grały z rywalkami punkt za punkt, a na pierwszej przerwie technicznej były lepsze od ekipy z miasta karnawału o jedno oczko (7:6). Dobra gra w obronie Michele Daldegan oraz kilka cennych punktów zdobytych przez parę Walewska – Hildebrand pozwoliły zespołowi z Campinas na ucieczkę na cztery punkty (12:8). Dystans między zespołami bardzo szybko zniknął za sprawą fenomenalnie spisującej się w ataku Mihailović (15:15). Po dwóch punktowych blokach Any Caroliny Silvy Unilever objął dwupunktowe prowadzenie (18:16), jednak gospodynie zdołały doprowadzić do remisu 20:20. W bardzo długiej końcówce zawodniczki z obu stron siatki pokazały, że nie od parady znalazły się w półfinale Superligi. Popisy w obronie Fabi, mocne ataki Tandary i techniczne zagrania Gabi oczarowały publiczność, która niezwykle żywiołowo reagowała na każde zagranie (26:26). Przy stanie po 28 dwie akcje z rzędu na swoją korzyść rozstrzygnęły przyjezdne i to Unilever prowadził już 2:0.

W trzeciej partii, nieco zaskoczone przebiegiem spotkania, zawodniczki Amilu wyszły na prowadzenie 6:3. Był to ostatni tak korzystny dla nich wynik w tej partii. Caroline Gattaz i jej koleżanki z akcji na akcję opadały z sił, popełniały coraz więcej błędów własnych, a przede wszystkim coraz mniej wierzyły w wygraną (9:11). Bardzo szybko tę sytuację wykorzystała Brankica Mihailović, która bezlitośnie punktowała rywalki zagrywką i atakiem (14:10, 17:11). W końcówce podopieczne Ze Roberto kompletnie zwiesiły już głowy i dały się pokonać bez podjęcia tak zaciekłej walki jak w setach poprzednich (13:21). – Pierwsze dwie partie były bardzo wyrównane, ale o trzeciej musimy jak najszybciej zapomnieć. Nie można tak grać przeciwko tak dobremu zespołowi jak Unilever. Teraz musimy dobrze wykorzystać czas jaki nam pozostał do meczu w Rio de Janeiro. Tam musimy zwyciężyć – powiedziała po spotkaniu środkowa Amilu, Walewska Oliveira.

Volei Amil Campinas – Unilever Rio de Janeiro 0:3
(23:25, 28:30, 13:21)

Amil: Walewska (6), Gattaz (1), Claudia, Hildebrand (8), Natalia Pereiera (14), Tandara (11), Michele (libero) oraz Angelica (2), Rosamaria, Priscila, Juliana (1) i Stephany (libero)
Unilever: Gabi (11), Pavan (4), Juciely (6), Mihailović (21), Ana Carolina (11), Fofão, Fabi (libero) oraz Amanda, Bruna (3), Roberta i Valeskinha