Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jekaterina Gamowa zostaje w Kazaniu

Jekaterina Gamowa zostaje w Kazaniu

fot. CEV

Jekaterina Gamowa ogłosiła, że w kolejnym sezonie również będzie reprezentowała barwy Dinama Kazań. Dla MVP tegorocznego finału Ligi Mistrzyń, który wygrało właśnie Dinamo, będzie to piąty sezon w barwach klubu z Tatarstanu.

Zdecydowałam się pozostać w Dinamo Kazań, bo to klub, który mi idealnie pasuje – mówi Jekaterina Gamowa. Miałam sporo czasu na przemyślenie tej decyzji, zapadła zresztą ona jakiś czas temu, ale ostateczny podpis pod kontraktem złożyłam dopiero niedawno – dodała.

Po finale Ligi Mistrzyń dziennikarze spekulowali na temat przyszłości Gamowej, którą kusiło Fenerbahce Stambuł. – Było kilka ciekawych ofert, ale większości nawet nie rozpatrywałam. Liczyła się tylko oferta z Kazania i właśnie ze Stambułu, bowiem w Fenerbahce już kiedyś grałam i nie miałam nic przeciwko powrotowi do Fenerbahce – mówi sama zawodniczka. Gamowa ostatecznie zdecydowała się na kontrakt w Kazaniu, co pozwoli jej spędzić więcej czasu w Rosji. Dinamo Kazań po wygraniu Ligi Mistrzyń zagra w Zurychu w Klubowych Mistrzostwach Świata. – Zostałam w Kazaniu również z tego powodu, liczę na dobry wynik w tym turnieju – mówi Gamowa.

Sukces Dinama w Lidze Mistrzyń odbił się w Rosji szerokim echem. – Ten cel miałyśmy postawiony już przed sezonem. Teraz koncentrujemy się na meczach o mistrzostwo Rosji, właśnie rozpoczynamy play-off – mówi była już reprezentantka Rosji. Jekaterina Gamowa zrezygnowała z występów w „Sbornej” po igrzyskach olimpijskich w Londynie. – Wiele osób wciąż o to pyta, ale nie mam na razie zamiaru wracać do reprezentacji. Co do igrzysk w 2016 roku to jest to zbyt daleko, by snuć plany – mówi Gamowa.źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved