Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak nie liczył na żadną niespodziankę

Dominik Witczak nie liczył na żadną niespodziankę

fot. Sabina Bąk

- Nie liczę na żadną niespodziankę związaną z moją osobą. Na spokojnie, z chłodną głową podchodzę do tego tematu. Mamy na tej pozycji bardzo wielu dobrych i młodszych zawodników - mówił jeszcze przed ogłoszeniem powołań do kadry Dominik Witczak.

Dominik Witczak z bardzo dobrej strony pokazuje się w tym sezonie w zespole ZAKSY. Selekcjoner reprezentacji Polski, Stephane Antiga, przyznał, że decyzję o powołaniu zawodnika do szerokiego składu reprezentacji podjął po obejrzeniu półfinałowych meczów pomiędzy Resovią a ZAKSĄ w Rzeszowie. – Cieszę się przede wszystkim, że dużo gram i staram się to wykorzystać, jak najwięcej dać drużynie. Były też takie mecze, że wchodziłem z ławki, ale nie da się wówczas tak od razu super zagrać. Ten, który jest od samego początku na boisku, ma przewagę, ma łatwiej. Oczywiście były też takie mecze, kiedy grałem słabo, wchodził Grzesiek i spisywał się dobrze. Najważniejsze, że wygrywamy. Cel jeden już osiągnęliśmy – Puchar Polski. Mam nadzieję, że sezon będzie na tyle udany, że poprawimy wynik z ubiegłego roku, kiedy w lidze zdobyliśmy srebro – mówi Dominik Witczak, dla którego obecny sezon jest chyba najlepszym w dotychczasowej karierze.

Kędzierzynianie przygotowują się teraz na kolejne mecze z Resovią, których stawką będzie awans do finału PlusLigi. – Resovia na pewno nie przyjedzie do Kędzierzyna, żeby tylko rozegrać mecz. My musimy naprawdę na chłodno do tego podejść i postarać się jeszcze poprawić swoją grę. Na pewno w kilku elementach mamy jakieś rezerwy. Nie możemy patrzeć na to, że Resovia ma problemy. Rywale są pod ścianą, ale my musimy walczyć i zasłużyć na awans do finału – twierdzi atakujący ZAKSY.

Dominik Witczak nie spodziewał się chyba, że znajdzie się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na ten sezon. – Będę jak wszyscy oglądał te powołania w TV i patrzył z ciekawością na skład naszej reprezentacji, ale na pewno w roli kibica, a nie kandydata – mówił jeszcze przed ogłoszeniem składu. – Nie liczę na żadną niespodziankę związaną z moją osobą. Na spokojnie, z chłodną głową podchodzę do tego tematu. Mamy na tej pozycji bardzo wielu dobrych i młodszych zawodników. Oni od wielu lat prezentują dobry poziom i nie będzie na tej pozycji problemu – dodawał wówczas. We wtorek jego nazwisko również znalazło się na liście powołanych do reprezentacji Polski przez Stephane’a Antigę.Rozmowa Rafała Myśliwca z zawodnikiem w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved