Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Władysław Pałaszewski: Zbyt dużo widziałem w życiu

Władysław Pałaszewski: Zbyt dużo widziałem w życiu

fot. archiwum

Zespoły ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skry Bełchatów odniosły po dwa zwycięstwa w półfinałach PlusLigi i są bardzo blisko awansu do decydującej rozgrywki. Zdaniem Władysława Pałaszewskiego nie należy wyciągać jeszcze żadnych wniosków.

– Zbyt dużo w swoim życiu widziałem i pamiętam różne sensacje. Z dotychczasowych wyników w półfinałach naszej ekstraklasy nie wyciągałbym zbyt pochopnych wniosków. Nie tak dawno w jednym z play-off Asseco Resovia przyjechała do Kędzierzyna-Koźla i wygrała – mówi nestor polskich trenerów Władysław Pałaszewski, który obecnie jest kwalifikatorem na meczach ekstraklasy. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dwa razy pokonała w Rzeszowie Asseco Resovię 3:2. Gospodarzem trzeciego spotkania będzie zespół trenera Sebastiana Świderskiego. – Andrzejowi Kowalowi ustawianie zespołu mocno komplikuje kontuzja Alka Achrema. Na przyjęciu musi raczej ustawić dwóch obcokrajowców. Pozostanie więc mu, zgodnie z przepisami, możliwość skorzystania z usług tylko jednego. Tak czy inaczej wstrzymałbym się z ocenami do zakończenia rywalizacji – tłumaczy Władysław Pałaszewski. Podkreśla on także ogromną zasługę Pawła Zagumnego w odniesieniu dwóch zwycięstw przez kędzierzynian w Rzeszowie. – Jest on światowej klasy rozrywającym – dodaje. – Bardzo cieszę się, że tak zdecydowanie deklaruje chęć gry w reprezentacji. To jest bardzo ważne.

W drugim półfinale PGE Skra prowadzi z Jastrzębskim Węglem 2:0. – W pierwszym meczu było dużo walki. Drugie spotkanie bełchatowianie wygrali już pewnie 3:0. Zastanawia brak walki ze strony rywala. Zespół trenera Miguela Falaski jest na fali, prezentuje się bardzo dobrze – ocenia nestor polskich szkoleniowców. Pałaszewskiego cieszy dobra forma Mariusza Wlazłego. – Mamy w naszej lidze dwie znakomite strzelby – Wlazłego i Grzegorza Boćka. Na środku jest kilku dobrych chłopaków. Ciekaw jestem, na których zdecyduje się trener reprezentacji. Bartosz Kurek i Michał Winiarski stanowią na przyjęciu światową wartość. Teraz z ogromnym zainteresowaniem czekam na werdykt Stephane’a Antigi w sprawie składu naszej kadry – kończy Władysław Pałaszewski.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved