Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tore Aleksandersen: Nie dostaniemy nic za darmo

Tore Aleksandersen: Nie dostaniemy nic za darmo

Impel Wrocław po zwycięstwie bez straty seta nad Atomem Treflem Sopot jest już o krok od awansu do finału ORLEN Ligi. - W kolejnym starciu zaczynamy od zera - podkreśla szkoleniowiec wrocławianek, Tore Aleksandersen.

Wrocławska ekipa nie pozostawiła złudzeń swoim rywalkom i w trzech setach rozgromiła wciąż aktualne mistrzynie Polski. Warto dodać, że zawodniczki z Trójmiasta w żadnej z partii nie przekroczyły bariery dwudziestu oczek, a w premierowej odsłonie ugrały zaledwie jedenaście punktów. – Zagraliśmy dobry mecz, zwycięstwo stawia nas w dobrej sytuacji. Udało się nam zasiać niepewność w głowach siatkarek z Sopotu – mówi norweski szkoleniowiec zespołu z Dolnego Śląska. Trener Aleksandersen przestrzega jednak przed zbyt wczesną radością z awansu. – Trzeba jeszcze rozegrać wtorkowy pojedynek. W zeszłym tygodniu również wygraliśmy pierwsze spotkanie 3:0, ale potem przegraliśmy 2:3 – przypomina Norweg, który zdaje sobie sprawę z tego, że kolejny pojedynek będzie o wiele trudniejszym przetarciem od poniedziałkowego spotkania. – W kolejnym starciu zaczynamy od zera, nie dostaniemy nic za darmo za dzisiejsze zwycięstwo. Musimy być gotowi na ciężki bój – prognozuje opiekun wrocławianek.

Przysłowiowym siódmym zawodnikiem na boisku była wrocławska publiczność. Norweski trener Impelu wychwalał kibiców, którzy ponieśli jego drużynę do zwycięstwa, dzięki czemu w rywalizacji do trzech zwycięstw jest już 2:1 dla ekipy z województwa dolnośląskiego. – Każda drużyna lubi grać u siebie. Nasi kibice byli dzisiaj niesamowici. Uwielbiam grać w tej hali, jest tutaj bardzo miło, przez cały sezon grało się nam dobrze. Mam nadzieję, że we wtorek uszczęśliwimy wszystkich fanów – kończy Tore Aleksandersen.

źródło: inf. własna, sport.pl