Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: W szerokiej kadrze mam być

Paweł Zagumny: W szerokiej kadrze mam być

fot. archiwum

Godziny dzielą nas od ogłoszenia przez Stephane'a Antigę składu reprezentacji. - To jeszcze o niczym nie świadczy - mówi o ewentualnym powołaniu Paweł Zagumny. Jego zespół sięgnął po Puchar Polski, a teraz pewnie zmierza do finału PlusLigi.

Dziś wieczorem poznamy listę nazwisk, którą stworzył nowy szkoleniowiec polskiej reprezentacji, Stephane Antiga. W ostatnim czasie dużo mówiło się o powrotach znanych i doświadczonych reprezentantów naszego kraju, którzy od jakiegoś czasu w kadrze się nie pojawiali. Wśród powołanych ma paść nazwisko nie tylko Mariusza Wlazłego, ale i Pawła Zagumnego, rozgrywającego ZAKSY. – Prawdopodobnie ono będzie, choć to jeszcze o niczym nie świadczy. Na dzień dzisiejszy jednak w szerokiej kadrze mam być – oświadczył sam zawodnik.

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla w ostatnim czasie jest na mocnej fali wznoszącej. Po tym jak ZAKSA sięgnęła w Zielonej Górze po Puchar Polski, teraz prowadzi w rywalizacji półfinałowej z mistrzami Polski 2:0. – Graliśmy dość dobrze przez całą długość obu spotkań. Nie mieliśmy jakichś większych przestojów, a przegrane sety szybko odrabialiśmy i tak naprawdę nie pozwoliliśmy przejąć Resovii kontroli nad wydarzeniami na parkiecie – ocenił Zagumny. Teraz jego zespół przenosi się z rywalizacją do własnej hali i stoi przed dużą szansą, by zakończyć ją właśnie przed własną publicznością. – Nie wiem, czy to nam pomoże, mam nadzieję jednak, że tę rywalizację wygramy. Jeśli nie w piątek, to w sobotę. Nie ulega wątpliwości, że nie będą to łatwe mecze. Mimo to, że gramy u siebie, to będziemy musieli zagrać na sto procent naszego zaangażowania i być w jak najlepszej dyspozycji, aby dokończyć tę rywalizację. Na pewno rywale się nie położą i musimy być przygotowani na twardą walkę – przyznał rozgrywający. – W takich wypadach kluczową rolę będzie odgrywać dyspozycja dnia. Wszystkie karty z obu stron są już odkryte i ciężko jest cokolwiek więcej wykombinować. Po prostu liczyć się będzie forma w trakcie danego meczu – dodał.

Cały wywiad Łukasza Balińskiego w serwisie sport.plźródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved