Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marek Karbarz: W obecnym sezonie nie było wielkiego objawienia

Marek Karbarz: W obecnym sezonie nie było wielkiego objawienia

fot. Joanna Skólimowska

Już dziś, tj. we wtorek, wieczorem trener Stephane Antiga ogłosi wyczekiwany od dawna skład reprezentacji narodowej polskich siatkarzy. - Sądzę, że mogą być niespodzianki w powołaniach - uważa mistrz olimpijski, Marek Karbarz.

W gronie wybrańców naszego szkoleniowca zapewne znajdą się zawodnicy, których nie spodziewaliśmy się znaleźć w tym gronie oraz może też zabraknąć takich, których wielu kibiców uważało za pewniaków – dodaje mistrz olimpijski oraz ambasador FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, Marek Karbarz.

Rozgrywki PlusLigi wkroczyły w decydującą fazę. W półfinałach ZAKSA Kędzierzyn-Koźle prowadzi z Asseco Resovią Rzeszów 2:0, a PGE Skra Bełchatów w takim samym stosunku z Jastrzębskim Węglem. – W obecnym sezonie nie było wielkiego objawienia. Ton rywalizacji nadawali zawodnicy znani. Nie pojawił się gracz, który w pozytywny sposób zaskoczyłby mnie swoją sportową formą – powiedział Marek Karbarz.

Jego zdaniem w roku FIVB mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn „trener reprezentacji nie może pozwolić na eksperymenty”. – Jest po prostu za mało czasu. Można dać szansę temu czy innemu zawodnikowi, ale wielkich prób nie powinno się robić – uważa Marek Karbarz.W opinii ambasadora FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 „trener Stephane Antiga powinien raczej obracać się w kręgu nie więcej niż szesnastu zawodników”.

W sezonie 2014 polscy siatkarze zagrają w Lidze Europejskiej. Zadaniem prowadzonej przez trenera Andrzeja Kowala ekipy będzie m.in. zbieranie doświadczenia przed występami w drużynie narodowej w najbliższych latach. – W rozgrywanych przez zespół trenera Kowala meczach poza młodymi zawodnikami powinni też znaleźć też gracze, którzy z różnych względów w tym samych czasie nie będą z pierwszą reprezentacją – zakończył Marek Karbarz.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved