Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dominik Depowski: Cała drużyna była bardzo zmotywowana

Dominik Depowski: Cała drużyna była bardzo zmotywowana

fot. archiwum

AKS Rzeszów I nie miał sobie równych w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów. - Trzy lata ciężkiej pracy przyniosły taki efekt - przyznał przyjmujący rzeszowskiej drużyny, Dominik Depowski, który został wybrany MVP turnieju.

Przed wyjazdem do Bydgoszczy liczyliście, że wrócicie ze złotem? Byliście stawiani w roli faworyta.

Dominik Depowski:Po turnieju półfinałowym wiedzieliśmy, że jesteśmy jednym z kandydatów do medalu, lecz nie wiedzieliśmy, że zdobędziemy złoto. Cała drużyna była bardzo zmotywowana. Do każdego meczu podchodziliśmy bardzo skoncentrowani. W turnieju finałowym chcieliśmy zaprezentować się jak najlepiej i to nam się udało.

Na ten sukces nie pracowaliście kilka miesięcy, a kilka lat…Trenujemy ze sobą trzy lata. Przez ten czas bardzo ciężko pracowaliśmy i zdobywaliśmy doświadczenie, które mogliśmy wykorzystać na boisku. Cieszę się, że ciężka praca przyniosła takie efekty.

Które spotkanie było dla was najtrudniejsze?

Zdecydowanie najtrudniejszym przeciwnikiem był dla nas zespół Skry Bełchatów, ponieważ wiedzieliśmy, że ma dobrych zawodników, którzy na co dzień grają w SMS-ie Spała, a poza tym wygrał z nami w turnieju półfinałowym.

Z Volleyem Rybnik graliście pierwszego dnia, wtedy wygraliście 3:1, w finale było 3:0, grało się wam łatwiej, bo już znaliście rywala?

Tak, zdecydowanie grało nam się o wiele łatwiej, ponieważ mieliśmy rozpisanego przeciwnika i wiedzieliśmy, jaką siatkówkę prezentuje. Jednak nie zlekceważyliśmy go, podeszliśmy bardzo skoncentrowani, bo wiedzieliśmy, że potrafi zagrać dobre spotkanie, co udowodnił w półfinale przeciwko Chemikowi Bydgoszcz.

Zostałeś wybrany MVP turnieju, jak odbierasz tę nagrodę indywidualną?

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że dostanę nagrodę indywidualną i to jeszcze MVP. Bardzo się z tego cieszę. Jest ona dla mnie wielkim wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy.

Rok temu srebro, teraz złoto i koniec wieku juniorskiego, co dalej?

Niestety jest to mój ostatni rok w juniorze. Cieszę się, że zdobyliśmy razem z drużyną złoto. Co dalej? Na pewno chciałbym kontynuować swoją przygodę z siatkówką i podnosić swoje umiejętności oraz odnosić jeszcze większe sukcesy sportowe.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved