Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w Krakowie

XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w Krakowie

fot. archiwum

W dniu dzisiejszym Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski i Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera - Jerzy Mróz podpisali umowę na organizację w Stolicy Małopolski XII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Od 16 do 18 sierpnia bieżącego roku Kraków będzie gościł reprezentacje narodowe: Bułgarii, Chin, Polski i Rosji (aktualni mistrzowie olimpijscy i mistrzowie Europy). Będzie to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata organizowanymi w naszym kraju.

Podczas spotkania z dziennikarzami wiele mówiło się o znakomitych siatkarskich tradycjach tego miasta, a także o powstającej nowej hali, która w sierpniu będzie gościć uczestników turnieju poświęconego najwybitniejszemu polskiemu szkoleniowcowi. Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Jerzy Mróz podkreślał też, że jak co roku będzie to impreza dla każdego i na każdą kieszeń (w ubiegłych latach ceny biletów za cały dzień zaczynały się od 30 złotych. W tym roku będzie podobnie). – Warto robić Memoriał w miastach Polski, ponieważ nie wszyscy rodzice mają pieniądze, żeby zabierać swoje dzieci na mecze siatkówki – mówił pomysłodawca i organizator turnieju. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przyznał z kolei, że nowa hala sportowa pozwoli Krakowowi zyskać miano stolicy polskiej siatkówki: – Będzie u nas Liga Światowa – przyjedzie do nas jedna z najbardziej utytułowanych reprezentacji świata – Brazylia, będzie Memoriał Wagnera z czołowymi ekipami globu oraz mistrzostwa świata. To będzie bogaty w siatkówkę rok dla naszego miasta.

W konferencji prasowej wziął też udział syn Huberta Jerzego Wagnera – Grzegorz Wagner, który kiedyś występował w tamtejszym Hutniku: – Bardzo się cieszę, że Memoriał zawita do Krakowa, ponieważ z Bielska-Białej będę miał blisko, a po drugie – mam nadzieję, że w ten sposób ponownie wielka siatkówka zawita do tego pięknego miasta.

Dziennikarze obecni na konferencji otrzymali również oficjalny terminarz XII Memoriału, zatwierdzony przez sztab szkoleniowy reprezentacji Polski oraz pozostałych uczestników turnieju:16.08.2014 (sobota) Chiny – Rosja

16.08.2014 (sobota) Polska – Bułgaria

17.08.2014 (niedziela) Bułgaria – Rosja

17.08.2014 (niedziela) Polska – Chiny

18.08.2014 (poniedziałek) Chiny – Bułgaria

18.08.2014 (poniedziałek) Polska – Rosja

 

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved