Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Jeszcze nie jesteśmy w finale

Piotr Gacek: Jeszcze nie jesteśmy w finale

fot. archiwum

- Cieszymy się bardzo, wywieźć z Rzeszowa dwa zwycięstwa to jest coś, co nikomu w ostatnich latach się nie udawało. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale wciąż jest jeszcze jeden krok do zrobienia - mówił po dwóch wygranych ZAKSY w Rzeszowie Piotr Gacek.

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po dwóch wygranych tie-breakach w Rzeszowie są o krok od finału PlusLigi. – O krok… ale ten krok jest jeszcze do zrobienia. Resovia pokazała, że mimo osłabienia, jakim niewątpliwie jest brak Achrema w zespole, nadal ma charakter do gry. Po pierwszym gładko wygranym secie chyba za szybko spadły z nas emocje. Chyba też za sprawą początku tego seta, Łukasz Perłowski bardzo dobrze zagrywał, mieliśmy, w tym i ja, spore problemy z przyjęciem i to wpłynęło na przebieg drugiej partii. Na szczęście nie pogrążyliśmy się, tylko staraliśmy się cały czas iść do przodu. Potem już to przyjecie wyglądało coraz lepiej, „Guma” mógł prowadzić na siatce swoją grę – mówił po drugim spotkaniu libero ZAKSY, Piotr Gacek.

Kędzierzynianie nie ukrywali radości, opuszczając halę w Rzeszowie. – Cieszymy się bardzo, wywieźć z Rzeszowa dwa zwycięstwa to jest coś, co nikomu w ostatnich latach się nie udawało. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ale wciąż jest jeszcze jeden krok do zrobienia. My nie jesteśmy jeszcze w finale – zauważył libero kędzierzynian.

Pięć setów w pierwszym meczu, pięć równie zaciętych w drugim – rywalizacja półfinałowa pomiędzy Resovią a ZAKSĄ z pewnością może zadowolić nawet najbardziej wybrednych kibiców. Emocji i dramaturgi w meczach w Rzeszowie nie brakowało. – Cieszy to, że siatkówka w Polsce trzyma jakiś poziom. Ćwierćfinały może tego nie pokazały, ale już półfinały, i ten nasz, i mam nadzieję rywalizacja Skry z Jastrzębskim Węglem, będą na wysokim poziomie. Ta czwórka prezentuje się naprawdę nieźle – mówi Piotr Gacek, który niewątpliwie chciałby zakończyć tę rywalizację już w najbliższy piątek. – Każdy by chciał, by w piątek ta rywalizacja już się zakończyła zwycięstwem dla ZAKSY. Nie dzielmy jednak skóry na niedźwiedziu, spokojnie potrenujmy i zobaczymy, co czas przyniesie – tonuje emocje libero ZAKSY.źródło: inf. własna, siatkarskaligatv.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved