Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Bąkiewicz: Zasadą powinno być, że grają najlepsi

Michał Bąkiewicz: Zasadą powinno być, że grają najlepsi

fot. archiwum

- Wydaje mi się, że będzie kilka nowych nazwisk, ale nie sądzę by zrezygnował z tak zwanych pewniaków - mówi Michał Bąkiewicz o powołaniach do kadry, które Stephane Antiga ma ogłosić we wtorek. - Szaleństwa się nie spodziewam, choć może niespodzianki będą.

Jako reprezentant Polski przeżył pan wiele powołań do kadry. Czy postawa w lidze w pewnym sensie dawała gwarancję obecności w barwach narodowych?

Michał Bąkiewicz:Generalnie tak, ale największe emocje i znaki zapytania pojawiały się, kiedy reprezentację obejmował nowy trener. Z taką sytuacją mamy do czynienia obecnie. Z pewnością są zawodnicy, którzy mają pewną pozycję w reprezentacji, ze względu na umiejętności, doświadczenie czy medalowe zasługi, ale zapewne są i tacy, którzy czekają z napięciem na decyzje trenera Antigi.

Czy w tym sezonie pojawiły się owe postaci, które zasługują na powołanie czy chociażby uwagę nowego trenera, czy też jednak selekcjoner powinien oprzeć się na graczach doświadczonych?Wydaje mi się, że będzie kilka nowych nazwisk, ale nie sądzę, by zrezygnował z tak zwanych pewniaków. Przyznam się, że sam czekam z niecierpliwością na personalne decyzje Stephana Antigi, bo to da odpowiedź, jaką koncepcję przyjął trener reprezentacji Polski.

Czy w roku polskich mistrzostw świata nowy trener powinien stworzyć nowy styl drużyny, czy też jednak użyć dotychczasowych schematów, skupiając się jedynie na ich dopracowaniu?

Nie mam pojęcia, jaki styl przyjmie Stephane Antiga. Generalnie w reprezentacji zasadą naczelną powinno być, że grają najlepsi, ale już wielokrotnie zdarzało się, że nie zawsze pasowali oni do koncepcji drużyny. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Sądzę jednak, że mając w perspektywie takie wyzwanie, jakim są pierwsze w Polsce mistrzostwa świata, należy wykorzystać międzynarodowe doświadczenie zawodników, co wcale nie znaczy, że to muszą być gracze starzy. Przykładowo Bartek Kurek czy Michał Kubiak są siatkarzami młodymi, ale już zaprawionymi w międzynarodowych bojach o najwyższą stawkę. Tak więc szaleństwa w kadrze się nie spodziewam, choć może niespodzianki będą.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved