Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Janczak: Naszym celem jest wywalczenie awansu

Krzysztof Janczak: Naszym celem jest wywalczenie awansu

fot. archiwum

- Każda z drużyn, która zagra w półfinałach, da z siebie wszystko, aby awansować do turnieju finałowego. Teraz gra zacznie się od nowa, każdy ma szansę wygrać i przegrać - powiedział szkoleniowiec Victorii PWSZ Wałbrzych, Krzysztof Janczak.

Na koniec drugiego etapu drugoligowych rozgrywek Victoria PWSZ Wałbrzych przegrała w Nowej Soli z lubuskim beniaminkiem 1:3. Porażka ta jednak nie miała dla niej większego znaczenia, bowiem już wcześniej zapewniła sobie awans do turnieju półfinałowego. – Przez cały sezon graliśmy całkiem nieźle. Dawaliśmy z siebie wszystko, walczyliśmy o każdą piłkę, co zaowocowało licznymi zwycięstwami – skomentował Krzysztof Janczak. Do Nowej Soli też jechaliśmy z zamiarem odniesienia zwycięstwa, ale nie udało nam się zrealizować tego celu. Gospodarze zawiesili nam bardzo wysoko poprzeczkę i zasłużenie wygrali to spotkanie – dodał szkoleniowiec wałbrzyszan.

Mimo że wałbrzyszanie na razie spisują się bardzo dobrze, to ich trener zdaje sobie sprawę z tego, że decydujące mecze dopiero przed jego podopiecznymi. – Naszym celem jest wywalczenie awansu – podkreślił Janczak. – Wprawdzie w grupie zdobyliśmy pierwsze miejsce, ale droga do awansu do I ligi jest jeszcze bardzo daleka. Cały czas szlifujemy swoją formę. Zwiększyliśmy teraz obciążenia treningowe, aby dobrze przygotować się do turnieju półfinałowego. Dopiero za miesiąc okaże się, czy nasza praca została na tyle dobrze wykonana, by zrobić kolejny krok do osiągnięcia awansu – dodał.

W turnieju półfinałowym Victoria zmierzy się z Gwardią Wrocław, Morzem Bałtyk Szczecin i Olimpią Sulęcin. Szczególnie ten pierwszy przeciwnik jest jej dobrze znany, bowiem ograła go już trzykrotnie w tym sezonie. Jednak zdaniem Janczaka poprzednie wyniki już się nie liczą. – To, co było, nie ma już żadnego znaczenia. Liczy się tylko to, co przed nami. Każda z drużyn, która zagra w półfinałach, da z siebie wszystko, aby awansować do turnieju finałowego – zaznaczył Janczak. – Teraz gra zacznie się od nowa, każdy ma szansę wygrać i przegrać – dodał.Zwycięzcy drugiej grupy liczą, że ich dodatkowym atutem będzie własna hala. Wprawdzie jeszcze nie jest znany organizator turnieju, ale Victoria ma nadzieję, że zostanie on rozegrany w Wałbrzychu. – Nasz klub złożył bardzo korzystną ofertę, przede wszystkim pod względem finansowo-organizacyjnym. Poza tym w Wałbrzychu jest przepiękny obiekt, o którym trzy pozostałe zespoły mogą tylko pomarzyć. Uważam, że jeżeli PZPS mądrze będzie rozpatrywał wszystkie kandydatury, to Wałbrzych powinien dostać organizację turnieju półfinałowego – zakończył opiekun wałbrzyskiej ekipy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved