Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Szalpuk: Chcieliśmy się zrewanżować

Artur Szalpuk: Chcieliśmy się zrewanżować

- Chcemy każdy mecz wygrać, czy to rewanż, czy nie, a że przy okazji udało się zrewanżować, to super sprawa - mówi Artur Szalpuk o wygranej w pierwszym meczu w rywalizacji o miejsca 5-8. Przyjmujący AZS-u w meczu z radomianami wrócił do składu po kontuzji.

W niedzielnym meczu z Czarnymi Radom po raz pierwszy od końca lutego zagrał Artur Szalpuk, który wrócił do zdrowia po kontuzji stawu skokowego. Przyjmujący akademików zagrał w pierwszym secie, zaś w drugim został zastąpiony przez Pawła Kaczorowskiego, ale dla niego najważniejsze jest to, że mógł wreszcie zagrać. – Najważniejsze jest zdrowie, ja się cieszę, że miałem okazję zagrać. Nie wyszedł mi ten mecz tak jak drużynie, trudno, tak czasami bywa, nie zamierzam z tego powodu siedzieć i płakać, życie toczy się dalej. Mam nadzieję, że jeszcze przyjdzie mi zagrać – mówi Szalpuk.

Akademicy w tym sezonie dwukrotnie mierzyli się z radomianami w rundzie zasadniczej i w obu meczach musieli uznać wyższość rywali, urywając im zaledwie jednego seta. Nic więc dziwnego, że zawodników stołecznej ekipy nie trzeba było motywować, by zagrali dobre spotkanie. – Chcieliśmy się zrewanżować, chcieliśmy wygrać. Chcemy każdy mecz wygrać, czy to rewanż, czy nie, a że przy okazji udało się zrewanżować, to super sprawa – przyznał przyjmujący AZS-u.

W całym meczu praktycznie oprócz jednego fragmentu pierwszego seta i potem na początku drugiej partii, kiedy podopieczni Robert Prygla prowadzili 11:7, spotkanie pozostawało pod kontrolą inżynierów. – Myślę, że czuliśmy się dość pewnie na boisku i gdy graliśmy, czuliśmy, że ten mecz można wygrać w trzech setach no i wykorzystaliśmy tę szansę, która się nadarzyła – podsumował przebieg boiskowych wydarzeń Szalpuk.

Wygrana w pierwszym meczu w rywalizacji do dwóch wygranych niczego jeszcze wprawdzie nie przesądza, ale przybliża na pewno do rozstrzygnięcia jej na swoją korzyść. Przyjmujący inżynierów zapowiada, że będą chcieli zakończyć rywalizację z radomianami już w sobotę. – Super, że w końcu udało nam się ich pokonać, i to 3:0, najlepiej jak mogliśmy to zrobić. Teraz trzeba pojechać i pokonać ich drugi raz w Radomiu i będziemy walczyć o piąte miejsce. Im szybciej zakończymy rywalizację, tym lepiej, więcej zdrowia zaoszczędzimy – zakończył swoją wypowiedź Artur Szalpuk.