Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Koniec rywalizacji o 9. miejsce, pilanki z wygraną

ORLEN Liga: Koniec rywalizacji o 9. miejsce, pilanki z wygraną

W tym sezonie dziewiąta lokata w rozgrywkach ORLEN Ligi przypadła w udziale siatkarkom Nafty Piła, które pokonały w ostatnim spotkaniu Pałac Bydgoszcz. Pojedynek zakończył się w trzech setach. Pilankom do końcowego sukcesu potrzebne były cztery spotkania.

Siatkarki Nafty Piła szybko narzuciły swój styl gry w premierowej odsłonie meczu, prowadząc po kontrze Darii Paszek 2:0. Pilankom odpowiedziała Monika Naczk, ale bloku Agaty Babicz na Katarzynie Połeć podopieczne Wiesława Popika wyszły na 7:2. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną ekipa znad Brdy dzięki Paulinie Głaz i Tamarze Kaliszuk zbliżyła się na 5:7, jednak miejscowe szybko odskoczyły na 10:5. Po przerwie na żądanie Rafała Gąsiora dwa oczka dołożyła Naczk, ale po ataku ze skrzydła Babicz Nafta Piła prowadziła 17:10. Szkoleniowiec Pałacu rotował składem bydgoszczanek, które jedynie pojedynczymi akcjami starały się przeciwstawić drużynie z Piły. Po drugiej stronie na skrzydłach dobrze radziły sobie Babicz oraz MVP wczorajszego spotkania, Magdalena Wawrzyniak (22:12). Wynik seta ustaliła Faimie Rose Kingsley, blokując na środku Naczk (25:14).

Po zmianie stron pałacanki miały problemy ze skończeniem ataku, co przełożyło się na wynik. Po kontrach Wawrzyniak i Paszek Nafta Piła prowadziła 4:1. Podopieczne trenera Gąsiora opanowały nerwy i po atakach Kaliszuk i Połeć doprowadziły do stanu 7:8, a po kontrze Kingi Dybek odrobiły straty (8:8). Po wyrównanym fragmencie walki punkt za punkt na boisku przypomniała o sobie Wawrzyniak. Atakująca pilanek wyprowadziła miejscowe na 14:10. Po drugiej stronie siatki Jana Sawoczkina często wykorzystywała swoje środkowe. To właśnie po ataku Połeć przy Żeromskiego Pałac zbliżył się na 15:17. Pomimo 2-, 3-punktowej straty zespół z Bydgoszczy kompletnie stanął w miejscu w końcówce seta, przegrywając 19:25.

W szeregach Pałacu w wyjściowym składzie pojawiła się Zuzanna Czyżnielewska, ale rozpędzone siatkarki z Piły nie zwalniały tempa, prowadząc po kontrataku Babicz 6:2. Ekipa znad Brdy, wykorzystując błędy podopiecznych Wiesława Popika, zbliżyła się jeszcze na 6:8, ale po serii zagrywek Paszek oddała rywalkom aż osiem akcji z rzędu (10:20). Pałacankom nie pomogły zmiany, jakie wprowadzał Rafał Gąsior. Oba zespoły szły punkt za punkt i po akcji Coleen Ward PGNiG Nafta Piła mogła świętować wygrany play-out o 9. miejsce ORLEN Ligi.

Nafta Piła – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:14, 25:19, 25:15)

Nafta: Kajzer (2), Wawrzyniak (20), Kudakova (3), Paszek (6), Babicz (11), Kingsley (11), Kuehn-Jarek (libero) oraz Kuligowska (2), Ward (3), Hawryła (3) i Archangielskaja
Pałac: Połeć (5), Głaz (3), Sawoczkina (4), Naczk (4), Pura (2), Kaliszuk (8), Wysocka (libero) oraz Biedziak, Dybek (3), Czyżnielewska (6) i Skorupa (1)