Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lucie Muhlsteinova: Zwyciężyłyśmy, ale łatwo nie było

Lucie Muhlsteinova: Zwyciężyłyśmy, ale łatwo nie było

fot. Tomasz Tadrała

- Obawiałyśmy się tego meczu, bo przecież do fazy półfinałowej słabi nie docierają. Po dwóch zwycięstwach u nas wcale nie byłyśmy takie pewne zakończenia półfinału w trzecim spotkaniu - powiedziała po meczu z MKS-em Lucie Muhlsteinova.

Gratuluję zwycięstwa. To było dobre spotkanie?

Lucie Muhlsteinova:Dziękuję, jestem bardzo zadowolona, że mojemu zespołowi udało się zakończyć półfinałową rywalizację w trzecim spotkaniu. Po cichu liczyłyśmy na to, że po meczu pojedziemy nie do hotelu, a do domu. Życzenia spełniły się, ale jak sam widziałeś – nie było łatwo.

Dzisiaj przyszło ci oglądać mecz z kwadratu dla rezerwowych…Tak postanowił nasz trener i cały czas byłam gotowa do wejścia na parkiet. Kiedy grają twoje koleżanki, a ty czekasz na ewentualną zmianę, zapewniam cię, że adrenalina jest jeszcze większa. Przeżywa się spotkanie tak samo, jakbyś był na parkiecie albo jeszcze bardziej. W kwadracie jest bardziej nerwowo niż na boisku, szczególnie w tych chwilach, gdy twojemu zespołowi nie idzie, gdy zaczyna popełniać błędy. Takich sytuacji dzisiaj trochę było, dąbrowianki były bliskie zwycięstwa.

Przyjeżdżając do Dąbrowy Górniczej, gdzie bardzo dobrze znasz tę halę, znasz dąbrowskich kibiców, miałaś obawy o wynik?

Dąbrowscy sympatycy siatkówki odkąd pamiętam, tworzyli niesamowitą atmosferę w trakcie meczów, a to powoduje, że przeciwnikowi w tej hali gra się bardzo ciężko. Było to widać w dzisiejszym spotkaniu. Zwyciężyłyśmy, ale łatwo nie było, tym bardziej nasza radość jest większa. Obawiałyśmy się tego meczu, bo przecież do fazy półfinałowej słabi nie docierają. Po dwóch zwycięstwach u nas wcale nie byłyśmy takie pewne zakończenia półfinału w trzecim spotkaniu.

Mówisz, że słabi do półfinału nie docierają, na pewno to prawda. Powiedzieć też trzeba, że tworzycie w tej chwili najlepszy team w ORLEN Lidze…

Miło mi słyszeć taką ocenę. Czy najlepszy, to nie wiem, już niedługo się to okaże. Na pewno jesteśmy bardzo wyrównanym zespołem, mamy dość długą ławkę i każda z nas może w każdej chwili wejść do gry jako zmienniczka bez straty siły ognia dla całego zespołu (śmiech). Teraz czekać będziemy na przeciwnika i życzyłabym sobie, by pokonać go również w trzech spotkaniach (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved