Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga brazylijska K: Siatkarki z São Paulo w półfinale Superligi

Liga brazylijska K: Siatkarki z São Paulo w półfinale Superligi

Ostatnim półfinalistą brazylijskiej Superligi zostały siatkarki Sesi-SP São Paulo. Podopieczne Talmo Oliveiry we własnej hali zaserwowały swoim kibiciom prawdziwy dreszczowiec, który rozstrzygnął tie-break. Półfinałowym rywalem Sesi będzie Molico/Nestle.

Pierwszą partię udanym atakiem rozpoczęła Michele Pavão, jednak w kolejnych czterech akcjach lepsze okazały się zawodniczki Sesi-SP (4:1). Już w tym momencie trener przyjezdnych, Spencer van Dujik, poprosił o czas, by wybić rywalki z uderzenia. Jego manewr przyniósł rezultat, bo po wejściu na boisko jego zawodniczki dogoniły Sesi (4:5). Od tego momentu na parkiecie rozgorzała równa i zacięta walka, w której żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie przewagi większej niż jednopunktowa (8:7, 11:11, 15:15). W samej końcówce drugi bieg wrzuciły siatkarki Banana Boat, które skorzystały z nieskuteczności gospodyń i odskoczyły na 3 oczka (18:15). W kolejnych akcjach przyjezdne zagrały z pełną koncentracją i zwyciężyły 21:17.

W secie numer dwa ponownie lepiej na początku zaprezentowały się gospodynie (5:3), jednak po udanych akcjach w bloku team z Uberlandii wyrównał stan seta (5:5). Atutem zespołu prowadzonego przez Talmo Oliveirę była środkowa Francynne, która potężnymi zbiciami ze środka wyprowadziła Sesi-SP na trzypunktowe prowadzenie (9:6). Od tej pory na boisku dominowały gospodynie, które bezwzględnie wykorzystywały każde potknięcie Banana Boat. Set zakończył się rezultatem 21:14 i w meczu był remis 1:1. Trzecią odsłonę minimalnie lepiej rozpoczęły przyjezdne (3:1), ale po udanych akcjach Ivny Marry na tablicy wyników pojawił się remis 7:7. Dobre akcje w ataku Mariane Steinbrecher przynosiły punkty zespołowi z Uberlandii, natomiast po przeciwnej stronie siatki w bloku bardzo dobrze radziła sobie Dayse Figueiredo, a wynik wciąż oscylował wokół remisu (12:12). Do końca tej partii oba zespoły walczyły niezwykle równo, ale zwycięstwo przypadło w udziale Banana Boat. Różnicę zrobiła wprowadzona z ławki rezerwowych Kimberly Glass, której cenne punkty dały wygraną przyjezdnym (21:19).

Stojąc pod ścianą, zawodniczki z São Paulo zaczęły czwartego seta dosyć spokojnie (3:3). Dopiero po pierwszej przerwie technicznej Dani Lins i jej koleżanki zdecydowanie przyspieszyły. Udane akcje Fabiany Claudino i świetne obrony Suelen pozwoliły gospodyniom wyjść na prowadzenie 14:9. Będące wyraźnie pod kreską przyjezdne nie były już w stanie odnaleźć dobrej dyspozycji z poprzedniej partii i uległy 13:21, doprowadzając tym samym do remisu 2:2. Decydująca o awansie do półfinału odsłona rozpoczęła się od remisu 3:3, jednak już kilka chwil później dwoma oczkami prowadziły przyjezdne (5:3). Trener Talmo zareagował bardzo szybko i poprosił o czas dla swoich zawodniczek. Chwila przerwy dobrze podziałała na ekipę Sesi-SP, która doprowadziła do wyrównania, a później za sprawą kąśliwych zagrywek Dayse odskoczyła na 7:5. Wygrywając 10:7, gospodynie widziały już siebie jedną nogą w półfinale, jednak na przeszkodzie stanęła im Mayhara Silva. Środkowa gości zdobyła dwa cenne oczka (9:10) i wlała nadzieję w serca siatkarek i kibiców Banana Boat. Były to jednak ostatnie udane akcje przyjezdnych w tym secie, ponieważ w kolejnych pięciu punktowały tylko i wyłącznie gospodynie. Wygrana 15:9 w tie-breaku dała Sesi-SP upragnione miejsce w najlepszej czwórce kobiecej ekstraklasy w Brazylii. – To była naprawdę heroiczna walka ze strony obu zespołów. To nie był dla nas łatwy mecz, ale udało się go wygrać. Nawet będąc w niezwykłych opałach, zespół pokazał, że trzyma się razem i walczy razem. Spodziewałyśmy się trudnej przeprawy z Banana Boat, ale udało się wyjść z niej zwycięsko jako jedna drużyna – podsumowała Fabiana Claudino.

Sesi-SP São Paulo – Banana Boat/Praia Clube 3:2
(17:21, 21:14, 19:21, 21:13, 15:9)

Stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Sesi-SP
Awans: Sesi-SP São Paulo

Sesi-SP: Claudino (24), Dani Lins (2), Suelle (2), Priscila Daroit (8), Ivna (16), Francynne (6), Suelen (libero) oraz Alessandra (1), Albuquerque i Stephanie (10)
Banana Boat: Martins (4), Steinbrecher (10), Juliana (1), Mayhara (8), Monique Pavão (14), Michele Pavão (4), Tassia (libero) oraz Leticia (1), Isabele, Aline i Kim Glass (6)