Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Bydgoszczy są już pierwsze decyzje

W Bydgoszczy są już pierwsze decyzje

fot. Arkadiusz Buczyński

Siatkarze Transferu Bydgoszcz zakończyli już zmagania w sezonie 2013/2014 i teraz do pracy przystąpili działacze. W klubie zapadły już pierwsze decyzje personalne. Wiadomo, że na pewno odchodzi dwóch zawodników.

Mowa tutaj o Kubańczykach. Yasser Portuondo i Maikel Moreno Salas przyszli do klubu w tym sezonie i mieli być silnym ogniwem zespołu. Jak się jednak okazało, nie spełnili swoich oczekiwań, borykali się z kontuzjami i ostatecznie większość czasu spędzili w kwadracie dla rezerwowych. Podjęto decyzję, że w przyszłym sezonie nie będą oni reprezentowali barw klubu znad Brdy. – Uzgodniliśmy to także z naszym trenerem Vitalem Heynenem – powiedział prezes Piotr Sieńko. Vital Heynen nadal będzie prowadził bydgoski zespół.

Transfer Bydgoszcz rozgrywki zakończył na 9. miejscu po dwukrotnym pokonaniu częstochowskiego AZS-u, niewiele jednak brakowało, aby bydgoszczanie walczyli w play-off. Można powiedzieć, że zaważył nieudany początek sezonu, gdzie przez dłuższy czas zespół był „czerwoną latarnią” ligi. Podjęto więc decyzje o dodatkowych transferach m.in. Pawła Woickiego, Carsona Clarka i przede wszystkim trenera Heynena. Wyniki zespołu się poprawiły, ale jak się okazało, nie wystarczyło to, by zagrać w ósemce.

źródło: Express Bydgoski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved