Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Lotos Trefl Gdańsk skończył sezon szybkim zwycięstwem

PlusLiga: Lotos Trefl Gdańsk skończył sezon szybkim zwycięstwem

Siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk po raz drugi pokonali BBTS Bielsko-Biała, na własnym terenie potrzebowali do tego trzech szybkich setów. Dla obu ekip był to ostatni mecz w sezonie, gdańszczanie ostatecznie zajęli 10. lokatę, a bielszczanie ostatnią - 12.

Pierwszą partię pojedynku pomiędzy Lotosem Treflem Gdańsk a BBTS-em Bielsko-Biała można podsumować…, że się odbyła. Podopieczni Radosława Panasa bardzo szybko narzucili swój styl gry, wyraźnie pokonując rywali spod Klimczoka. Gdy w ataku pomylił się Bartosz Buniak, siatkarze z Wybrzeża prowadzili 3:0. Ekipa Mateusza Mielnika nie potrafiła odnaleźć swojego rytmu gry i przy stanie 1:7 o pierwszą przerwę dla zespołu poprosił szkoleniowiec bielszczan. Po wznowieniu obraz gry nie uległ zmianie. Bardzo dobrze zagrywał Bartosz Gawryszewski, a po kolejnej kontrze Wojciecha Żalińskiego było 10:2. Kiedy skrzydłowy Lotosu Trefla dołożył punkt z zagrywki, gospodarze prowadzili 12:3, odskakując po błędach przeciwnika na 15:5. Trener Mielnik próbował zmian, ale rozpędzeni gdańszczanie pewnie zmierzali po wygraną, zwyciężając po autowym ataku Kamila Kwasowskiego.

Początek drugiej odsłony meczu należał go gości, którzy po kontrze Buniaka prowadzili 3:1, ale kiedy Żaliński zablokował Maksima Akimenkę, był remis 3:3. Oba zespoły szły łeb w łeb, jednak na pierwszej przerwie technicznej po bloku Gawryszewskiego Lotos Trefl miał o punkt więcej od BBTS-u. Po wznowieniu gry zespół z Wybrzeża ruszył do ataku i po kontrach Żalińskiego i Roberta Milczarka gospodarze odskoczyli na 11:7. Rywalom odpowiedział Bućko (9:11), lecz po błędach podopiecznych Mateusza Mielnika gdańszczanie wyszli na 13:9. Bielszczanie próbowali odrobić starty, ale osamotnionym w ataku Bućko i Martinowi Vlkowi energii starczyło tylko do drugiej przerwy technicznej (14:16). Od stanu 21:17 na boisku dominował już tylko zespół z Gdańska, który wygrał drugą partię 25:17.

Akimenka otworzył trzecią partię, jednak gdańszczanie bardzo szybko przejęli inicjatywę, prowadząc po atakach Jakuba Jarosza 4:2. Podopieczni Mateusza Mielnika nie potrafili poradzić sobie z serwisami Żalińskiego, który ustawił wynik seta. Po jego zagrywkach Lotos Trefl prowadził 11:3. Szkoleniowiec gości próbował dokonywać zmian, aby pobudzić swój zespół do walki. Przy 8-, 9-punktowej przewadze rotować składem zaczął również Radosław Panas. Na parkiecie pojawili się Sławomir Zemlik, Moustapha M’Baye, Sławomir Stolc, których gra nie wpłynęła na styl gry gdańszczan. Po ataku ze skrzydła Żalińskiego Lotos Trefl prowadził 21:13, i choć do walki próbował włączyć się jeszcze Vlk, po bloku Gawryszewskiego gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Lotos Trefl Gdańsk – BBTS Bielsko-Biała 3:0
(25:11, 25:17, 25:15)

Trefl: Żaliński (16), Stępień, Jarosz (15), Gawryszewski (9), Ratajczak (4), Milczrek (7), Rusek (libero) oraz Zemlik, M’Baye, Pietruczuk i Stolc
BBTS: Fijałek (2), Vlk (6), Błoński, Buniak (3), Kokociński (3), Akimenka (6), Czauderna (libero) oraz Kwasowski, Siek (2), Kalembka (2) i Bućko (9)