Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Pilanki o krok od wygrania rywalizacji

ORLEN Liga: Pilanki o krok od wygrania rywalizacji

Nafta Piła po raz trzeci pokonała bydgoski Pałac i w rywalizacji play-out prowadzi już 3:0. Pilanki już w niedzielę będą miały okazję wygrać po raz czwarty i dać sobie szansę na utrzymanie w barażach. Pałac nawet jak przegra, też jeszcze będzie miał szansę...

Bydgoszczanki prowadziły przy Żeromskiego tylko po pierwszej akcji, w której zagrywkę popsuła Emilia Kajzer. Podopieczne Wiesława Popika bardzo szybko przejęły inicjatywę na parkiecie. Od stanu 2:2 nie do zatrzymania była Magdalena Wawrzyniak, po akcjach której o czas poprosił Rafał Gąsior (2:5). Po wznowieniu gry pilanki parły do przodu, prowadząc po asie serwisowym swojej atakującej 11:3. Szkoleniowiec Pałacu próbował zmian, jednak pojawienie się na boisku Zuzanny Czyżnielewskiej i Jany Sawoczkiny nie zmieniło obrazu gry siatkarek znad Brdy. Pałacanki jedynie pojedynczymi akcjami były w stanie przeciwstawić się rywalkom, przegrywając na drugiej przerwie technicznej 8:16. Bydgoszczanki popełniały sporo błędów, a po akcjach bardzo skutecznych Darii Paszek i Agaty Babicz PGNiG Nafta Piła prowadziła 20:10. W końcowej fazie seta oba zespoły szły punkt za punkt, a wynik partii atakiem z obiegu ustaliła Faimie Rose Kingsley (25:15).

Po zmianie stron podopieczne trenera Gąsiora przeszły prawdziwą metamorfozę. Bydgoszczanki z zimną krwią wykorzystywały najmniejsze błędy ekipy z Piły. Po akcjach Agaty Karczmarzewskiej-Pury i Tamary Kaliszuk Pałac prowadził 2:0. Co prawda pilanki błyskawicznie wyrównały (2:2), ale po serii bloków Małgorzaty Skorupy przyjezdne odskoczyły na 6:2. Wiesław Popik natychmiast zareagował, prosząc o czas dla zespołu Nafty. Po wznowieniu gry pilanki zaczęły odrabiać straty i po kontrze Babicz było już 6:6, jednak przyjezdne podjęły jeszcze jedną próbę ataku, odskakując po akacjach Kingi Dybek i Katarzyny Połeć na 12:9. Wówczas rywalkom przypomniała o sobie Wawrzyniak, doprowadzając do wyrównania 12:12, a następnie wyprowadzając pilanki na 16:14. Siatkarki znad Brdy nie były już w stanie nawiązać równorzędnej walki. Ich ataki były podbijane przez przeciwniczki, a następnie zamieniane na skuteczne kontry. Po ataku Babicz Nafta Piła prowadziła 20:16, a po akcji Joanny Kuligowskiej 23:17. Po chwili, gdy w ataku pomyliła się Paulina Głaz, miejscowe prowadziły w meczu 2:0.

Dziesięciominutowa przerwa lepiej wpłynęła na zespół z Piły. Po wyrównanej walce od stanu 2:2 tempo podkręciły pilanki, wychodząc po kontrze Babicz na 6:2. Na pierwszej przerwie technicznej ekipa Wiesława Popika prowadziła 8:3. Pałacanki miały problemy ze skończeniem pierwszego ataku i gdy Kajzer zablokowała Kaliszuk, drużyna trenera Gąsiora przegrywała 5:11. W tym momencie to Nafta Piła się rozluźniła, za darmo oddając dwie piłki. Po kontrach Dybek i Kaliszuk Pałac tracił do rywala tylko trzy oczka (11:14). Niemoc gospodyń przełamała Wawrzyniak, a po asie serwisowym Kingsley Nafta prowadziła 18:11. Do końca seta wynik nie uległ zmianie. Bydgoszczanki szukały swoich szans na pozostanie w meczu, ale po ataku Coleen Ward podopieczne Wiesława Popika wygrały 25:17 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 3:0.

MVP meczu: Magdalena Wawrzyniak

Nafta Piła – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:15, 25:20, 25:17)

stan rywalizacji play-out: 3:0 dla Nafty

Nafta: Kajzer (3), Warwrzyniak (17), Kudakova (7), Paszek (4), Babicz (13), Kingsley (8), Kuehn-Jarek (libero) oraz Kuligowska (3), Ward (2), Archangielskaja i Hawryła (2)
Pałac: Biedziak, Połeć (7), Dybek (4), Pura (6), Kaliszuk (9), Skorupa (4), Wysocka (libero) oraz Głaz (2), Sawoczkina (1), Czyżnielewska (3) i Naczk (1)