Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorów: AKS Rzeszów i Volley Rybnik powalczą o złote medale

MP juniorów: AKS Rzeszów i Volley Rybnik powalczą o złote medale

AKS Rzeszów i TS Volley Rybnik spotkają się w finale mistrzostw Polski juniorów. W dzisiejszych meczach półfinałowych w Bydgoszczy rzeszowianie pokonali 3:1 Skrę Bełchatów, rybniczanie z kolei wygrali po tie-breaku z miejscowym Chemikiem.

Mecz pomiędzy AKS-em Rzeszów a Skrą Bełchatów obfitował w emocje i zwroty akcji. Pierwszego seta lepiej rozpoczęli bełchatowianie, ale rywale szybko ich dogonili i uzyskali kilka punktów przewagi. Trener Marcin Kubat próbował jeszcze ratować sytuację, prosząc o przerwy i jego zawodnicy wyrównali stan seta na 22:22, w końcówce jednak musieli uznać wyższość rzeszowian. W drugiej partii AKS rozpoczął od prowadzenia, ale szybko do głosu doszli bełchatowianie. Skra w pewnym momencie miała nawet pięć punktów przewagi, ale rywale sukcesywnie odrabiali straty. W końcówce siatkarze Skry nie dali już sobie odebrać wygranej i wyrównali stan spotkania.

Rzeszowianie od początku trzeciej partii narzucili rywalom swój styl gry i szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Po autowym ataku Tomasza Fornala było już 14:9 dla AKS-u, a po kilku następnych akcjach rzeszowianie prowadzili już 19:10. Skra nie była już w stanie się podnieść w tej partii i przegrała wysoko do 17. Podobny przebieg miał set czwarty – rzeszowianie już od początku uciekli rywalom na kilka punktów. Ich przewaga rosła i przy stanie 21:13 było już jasne, że to AKS zagra w wielkim finale. Podobnie jak w trzecim secie, Skra przegrała do 17 i pozostanie jej niedzielny mecz o brązowy medal. – W pierwszym secie Rzeszów zagrał bardzo dobre spotkanie. Nie podołaliśmy ich grze. Podnieśliśmy się w drugim secie, w którym popełniliśmy mało błędów. W trzeciej partii, co tu dużo mówić, rozbili nas zagrywką. Trochę zabrakło też przyjęcia. Myślę, że zawiodła głowa, a nie umiejętności. W czwartym secie nie udało nam się podnieść i ostatecznie przegraliśmy. Rzeszów wygrał zasłużenie – mówił po spotkaniu trener Skry, Marcin Kubat. – Od trzeciego seta popełnialiśmy za dużo błędów i to rzeszowianie zagrają w finale. Zagraliśmy słabo i tak naprawdę nie wiem dlaczego tak się stało. Będziemy to analizować. Walczymy jednak do samego końca – zapewnia libero bełchatowian Kacper Piechocki.

AKS Rzeszów I – EKS Skra Bełchatów 3:1
(25:23, 23:25, 25:17, 25:17)

MVP: Dominik Depowski

AKS Rzeszów: Depowski, Śliwka, Komenda, Gąsior, Mordyl, Kania, Masłowski (libero) oraz Wiczkowski
Skra Bełchatów: Badura, Pietrzak, Bieńkowski, Fornal T., Fornal J., Adamczyk, Piechocki (libero) oraz Puławski

Oba zespoły postawiły wszystko na jedną szalę, która lekko przechyliła się na naszą stronę – mówił szczęśliwy trener TS-u Volley Rybnik, Lech Kowalski. Rybniczanie łatwo wygrali pierwszego seta, prowadząc m.in. 19:13 oraz 23:19. Choć gospodarze w końcówce mocno atakowali, to jednak Rafał Szymura i spółka spokojnie utrzymali przewagę.

Od początku drugiej partii TS Volley grał znakomicie. Prowadził 17:10 i inicjatywę przejęli siatkarze Chemika. – Bydgoszczanie lepiej zaczęli przyjmować. Wychodziły im kontry. Mocno zagrywali, a nasza gra stawała się coraz gorsza – mówił trener Lech Kowalski. Od stanu 23:21 dla TS-u Volley gospodarze zdobyli trzy punkty i mieli piłkę meczową w górze. Rybniczanie utrzymali się w grze, by wygrać 27:25.

Dużo walki było w trzeciej i czwartej partii. BKS Chemik doprowadził do tie-breaka, którego znakomicie rozpoczęli rywale. Uzyskali przewagę 4:1 i 7:2. Rybniczanie nie oddali już inicjatywy i zwyciężyli 3:2.

BKS Chemik Bydgoszcz – TS Volley Rybnik 2:3
(21:25, 25:27, 25:23, 25:23, 8:15)

MVP: Rafał Szymura

Chemik: Goss, Lesiuk, Łyczak, Siwicki, Gorzeń, Płomiński, Stysiał (libero) oraz Bobrowski, Droszyński i Szczucki-Kriese
TS Volley: Harazim, Konsek, Niestrój, Podleśny, Szymura, Siemiątkowski, Wowra (libero) oraz Łagodziński (libero) i Brzezina