Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorów: 5. miejsce dla jastrzębian lub gdańszczan

MP juniorów: 5. miejsce dla jastrzębian lub gdańszczan

Znamy już kolejność porannych meczów w ostatnim dniu turnieju. O piąte miejsce zagrają zespoły Jastrzębskiego Węgla i Trefla Gdańsk. Z kolei o siódme miejsce powalczą dwie drużyny z Olsztyna: AZS UWM oraz UKS Tempo-25.

Spotkanie lepiej rozpoczęli olsztynianie (4:2), jednak po chwili jastrzębianie zdołali doprowadzić do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie (6:5). Chwilę później po bloku na Kwolku olsztynianie odzyskali prowadzenie (8:6) i przez dłuższy okres utrzymywali dwa „oczka” przewagi. Dopiero po błędzie Augustynowicza, który przekroczył linię przy ataku, na tablicy wyników pojawił się remis (13:13). Od tego momentu trwała wyrównana walka. Piłkę setową dał swojej drużynie Augustynowicz (24:23), jednak jastrzębianie zdołali odwrócić wynik na swoją korzyść, a partię zakończył Kwolek, obijając blok przeciwników – 26:24.

Po wyrównanym początku drugiej partii jastrzębianie zdołali odskoczyć na dwa „oczka” (5:3). Dopiero po bloku na Szmajduchu zespół Tempo-25 doprowadził do remisu (10:10). Po dłuższym okresie wyrównanej walki za sprawą błędu Wiśniewskiego siatkarzom Jarosława Kubiaka udało się zbudować przewagę (17:15), a czas poprosił trener Błażej Kolpy. Przerwa niewiele jednak zmieniła, bowiem świetnie w zagrywce spisywał się Gil (20:16). W końcówce jastrzębianie nie zamierzali już pozwolić przeciwnikom na zbyt wiele. Gdy skutecznym atakiem z drugiej linii popisał się Kwolek, mieli piłkę setową (24:18), chwilę później kończąc partię (25:19).

Od początku trzeciej partii lepiej spisywali się podopieczni Jarosława Kubiaka (4:0), a o czas zmuszony był prosić trener zespołu UKS-u Tempo-25. Po powrocie na boisko jego siatkarze, przy zagrywkach Szwaradzkiego, odrobili starty, doprowadzając do remisu (7:7). Chwilę później, za sprawą dobrej gry w kontrze, jastrzębianie ponownie jednak odskoczyli. Gdy skutecznie zaatakował Ernastowicz, było już 10:8. Olsztynianie nie zamierzali się poddawać. Chociaż olsztynianie starali się jeszcze walczyć, jednak ich przeciwnicy wyraźnie przejęli kontrolę nad przebiegiem tej partii (20:16). Ostatecznie jastrzębianie zwyciężyli w trzecim secie 25:20 i w całym meczu 3:0.

AT Jastrzębski Węgiel II – UKS Tempo-25 Olsztyn 3:0
(26:24, 25:19, 25:20)
MVP: Bartosz Kwolek

Jastrzębski Węgiel: Kwolek, Gil, Biegun, Niemiec, Wysocki, Szmajduch, Ziomek (libero) oraz Ernastowicz
Tempo-25 Olsztyn: Wierciszewski, Tomczak, Gawrewicz, Szwaradzki, Augustynowicz, Zabłocki, Czarnecki (libero) oraz Wiśniewski i Narkun

Od początku spotkania lepiej spisywali się gdańszczanie, którzy udanej akcji na siatce Jakuba Lewandowskiego prowadzili 6:3. Niedługo później o czas poprosił trener akademików, gdy jego zespół przegrywał 4:8. Niewiele to jednak zmieniło, bowiem rywale dobrze grali blokiem, a gdy kontrę wykorzystał Linda, prowadzili już 12:4. Czarną serię swojej drużyny przerwał dopiero Gulak (5:14), jednak przewaga siatkarzy Trefla była już na tyle wysoka, iż pozwoliła im na spokojną grę. Gdy olsztynianie zaczęli niwelować straty, przerwę wykorzystał trener Adam Miotk. Jego zespół wciąż wygrywał, ale już tylko 11:16. Czas podziałał na jego podopiecznych, którzy wrócili do wysokiego prowadzenia i po ataku blok-aut Lindy prowadzili 25:19.

Od prowadzenia 2:0, po bloku na Gulaku, rozpoczęli tę partię gdańszczanie. Chwilę później było już 5:1. Nie złamało to jednak siatkarzy AZS-u, którzy walczyli o odrobienie strat. Gdy kontrę wykorzystał Gulak, przegrywali już tylko 8:9. To właśnie na tym siatkarzu akademicy oparli w tym fragmencie swoją grę. Dobrze zagrywał jednak Tomczak i zawodnicy Trefla ponownie odskoczyli przeciwnikom. Po czasie, o który poprosił trener Paweł Wąsowicz, jego podopieczni zaczęli odrabiać straty. Gdy Szostak popisał się punktowym serwisem, na tablicy pojawił się remis (16:16), a o przerwę poprosił trener Adam Miotk. Od tego momentu rozpoczęła się wyrówana walka. Gdy w końcówce akademicy odskoczyli na dwa „oczka”, zareagował trener Trefla, prosząc o czas (18:20). Olsztynianie nie zamierzali jednak oddawać tego seta, ostatecznie zwyciężając 25:21.

Partię od prowadzenia 4:1, po bloku na Lindzie, rozpoczęli akademicy. Gdańszczanie nie odpuszczali i gdy w ataku pomylił się Perzanowski, tracili już tylko jeden punkt (7:8). Chwilę później po asie serwisowym do remisu doprowadził Skotarka (12:12). Olsztynianie zdołali jednak odbudować swoją przewagę (16:13) i o czas zmuszony był prosić trener Adam Miotk. Po powrocie na boisko jego podopieczni zaczęli sukcesywnie niwelować straty i gdy w siatkę zaatakował Podbielski, na tablicy pojawił się remis 21:21. W końcówce to jednak AZS prowadził (24:22), a blok na Wilkowskim zakończył tę odsłonę (25:22).

Początek czwartego seta należał do gdańszczan, którzy szybko odskoczyli przeciwnikom (5:2), a o czas poprosił trener Paweł Wąsowicz. Niewiele jednak to zmieniło, bowiem siatkarze Trefla wciąż utrzymywali wysoką przewagę (10:5). Chwilę później drugą przerwę zarządził trener akademików, bowiem w aut zaatakował Szostak (6:12). Wszystko wskazywało jednak na to, iż o tym, który z zespołów zagra w niedzielę o piąte miejsce, zadecyduje tie-break. Gdy skutecznie zaatakował Jakub Lewandowski, Trefl prowadził 22:15. Ostatecznie podopieczni Adama Miotka zwyciężyli w tej partii 25:20.

Tie-breaka lepiej rozpoczęli siatkarze Trefla (4:2), a olsztynianom nie pomógł czas, o który poprosił trener Paweł Wąsowicz. Tuż po nim zagrywką zapunktował Dobiszewski (5:2). Gdańszczanie wyraźnie złapali swój rytm gry i przy zmianie stron prowadzili już 8:3. Choć rywale starali się walczyć, podejmowane ryzyko nie przynosiło im korzyści (5:10). W końcówce pomylił się jeszcze Gulak i wszystko wskazywało na to, że to zespół znad morza będzie rywalem Jastrzębskiego Węgla w walce o piąte miejsce (13:7). Partię pewnym atakiem po skosie zakończył Dobiszewski.

AZS UWM Olsztyn – Trefl Gdańsk SA 2:3
(19:25, 25:21, 25:21, 20:25, 10:15)

MVP: Mikołaj Skotarek

AZS: Gulak, Szostek, Polak, Mazek, Podbielski, Kurmin, Olbryś (libero) oraz Perzanowski, Michalczyk i Kochanowski
Trefl: Linda, Wilkowski, Tomczak, Dobiszewski, Lewandowski J., Behrendt, Czunkiewicz (libero) oraz Lewandowski M., Smereka i Skotarek