Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: Silesia Volley i MKS MOS Wieliczka zagrają o 5. miejsce

MP juniorek: Silesia Volley i MKS MOS Wieliczka zagrają o 5. miejsce

W meczach o miejsca 5-8 w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorek nie było zbyt wielu emocji. Silesia Volley pewnie w trzech setach pokonała MKS Świdnica. W drugim spotkaniu dość niespodziewanie MKS MOS Wieliczka nie dał szans PTPS-owi Piła.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek Silesia Volley Mysłowice zmierzyła się z MKS-em Świdnica. Oba zespoły rozpoczęły to spotkanie od wzajemnego badania sił, zdobywając punkty naprzemiennie. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 14:14 – od tego momentu mysłowiczanki zdobyły pięć punktów z rzędu i nie dały się dogonić do końca seta. Silesia Volley Mysłowice wygrała pierwszą partię 25:19. W drugim secie oba zespoły od samego początku popełniały sporo błędów, zwłaszcza w polu zagrywki. Silesianki budowały dwu-, trzypunktową przewagę, którą potem dość szybko traciły. Po błędzie w ataku Angeliki Szostok świdniczanki doprowadziły do remisu 16:16, a po chwili wyszły na dwupunktowe prowadzenie. W końcówce MKS prowadził jeszcze 22:20, ale w końcówce podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego pokazały, że są lepszym zespołem i wygrały do 23. W trzecim secie mysłowiczanki długo nie potrafiły znaleźć recepty na obronę rywalek, które walczyły jak równy z równym z wicemistrzem Polski juniorek z poprzedniego sezonu. Od stanu 8:8 w końcu zespół ze Śląska odskoczył na trzy punkty, jednak świdniczanki nie poddawały się i po chwili to one prowadziły 17:15. Zmarnowały jednak swoją szansę, tracąc pięć kolejnych punktów. Doświadczony zespół Silesii Volley już nie wypuścił wygranej z rąk i zakończył trzecią partię wynikiem 25:20. Wybrana najlepszą zawodniczką meczu Angelika Szostok i jej koleżanki w niedzielę walczyć będą więc o 5. miejsce mistrzostw Polski.

W drugim meczu o miejsca 5-8 siatkarki z Wieliczki pokonały również w trzech setach PTPS Piła. W pierwszym secie oba zespoły próbowały zdominować grę, grały jednak dosyć uważnie w obronie i żadna z nich nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Dopiero w końcówce od stanu 20:20 siatkarki z Małopolski przełamały ten impas i odskakując na kilka punktów, wygrały pierwszą partię do 21. Po wyrównanym początku drugiego seta znów inicjatywę przejęły siatkarki MKS-u MOS, które wyszły na prowadzenie 14:12. Mimo wysiłków pilanek zespół z Wieliczki utrzymywał przewagę, tracąc ją jednak w końcówce. PTPS wyrównał stan seta na 21:21 i znów… przestał grać. Końcówka ponownie przebiegła pod dyktando zespołu z Małopolski i MKS MOS wygrał po udanym bloku na Oliwii Grzelczak 25:22. Trzecia partia rozpoczęła się już od zdecydowanej przewagi wieliczanek. Zawodniczki PTPS-u podłamane dwoma przegranymi końcówkami bezradnie patrzyły, jak przeciwnik im ucieka (2:9). Gdy po sprytnej kiwce Olgi Klocek było już 17:7, na trybunach nikt nie wierzył w odrodzenie pilanek. Nawet one same sprawiały wrażenie, jakby chciały jak najszybciej zakończyć to spotkanie. Ostatecznie przegrały wysoko do 14 i w niedzielę o 5. miejsce z Silesią Volley zagra MKS MOS Wieliczka. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Alicję Grabkę.

Silesia Volley Mysłowice – MKS Świdnica 3:0
(25:19, 25:23, 25:20)

MKS MOS Wieliczka – PTPS Piła 3:0
(25:21, 25:22, 25:14)