Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Michał Cichy: Ważny może być każdy set, każdy mały punkt…

Michał Cichy: Ważny może być każdy set, każdy mały punkt…

fot. archiwum

Siatkarki ŁKS-u Commercecon o awans do I ligi kobiet walczyć będą w Łodzi. - Hala będzie naszym atutem - uważa trener Michał Cichy. W turnieju finałowym łodzianki zagrają z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice, Pogonią Proszowice oraz Jokerem Świecie.

Drugoligowe siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź dwa tygodnie temu rozstrzygnęły na swoją korzyść rywalizację play-off. Dwa wyjazdowe mecze w Poznaniu z Energetykiem przyniosły wiele emocji, oba zakończyły się jednak zwycięstwem ełkaesianek po tie-breakach. – Na pewno emocje po tych spotkaniach już opadły, radość już została stonowana. Od początku tygodnia mocno pracujemy pod kątem turnieju półfinałowego, który tak naprawdę będzie turniejem finałowym o awans do I ligi kobiet – mówi trener ŁKS-u, Michał Cichy. W związku z powiększeniem ORLEN Ligi do 12 zespołów Polski Związek Piłki Siatkowej zrezygnował z rozgrywania turnieju finałowego II ligi i bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskają zespoły, które w turniejach półfinałowych zajmą pierwsze i drugie miejsca. Zespoły z trzecich miejsc zagrają jeszcze w turnieju barażowym z 9. zespołem I ligi (Wisła Kraków) o jedno wolne miejsce na zapleczu ekstraklasy.

O tym, gdzie będą rozgrywane turnieje o awans, decydował konkurs ofert. Działacze ŁKS-u również po rozmowie z trenerem Cichym zdecydowali się złożyć swoją ofertę i w czwartek okazało się, że Polski Związek Piłki Siatkowej przyznał organizację turnieju właśnie łódzkiemu klubowi. – Dla nas to bardzo ważne. Od momentu gdy w listopadzie przenieśliśmy się do hali MOSiR, przegraliśmy tu tylko jedno spotkanie z Energetykiem Poznań w play-off. Wszystkie pozostałe mecze udało nam się wygrać, dlatego też sądzę, że hala będzie naszym atutem. Trzeba jednak pamiętać, że hala nie wygra za nas tego turnieju. Na boisku to my będziemy musieli udowodnić swoją wyższość – mówi łódzki szkoleniowiec. Drugi turniej o awans do I ligi odbędzie się w Gorlicach – tam zagrają Ekstrim Gorlice, Nike Węgrów, Chemik II Police oraz PLKS Pszczyna.

Do Łodzi przyjadą AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, Joker Świecie oraz Pogoń Proszowice. Ciężko wskazać faworytów na tym poziomie rozgrywek. – To jest turniej, są cztery zespoły, które zajęły pierwsze lub drugie miejsca w swoich grupach, muszą więc prezentować bardzo wysoki poziom. Takie turnieje rządzą się swoimi prawami, to specyficzna rywalizacja – każdy mecz będzie bardzo ważny. Ja twierdzę, że ważny może być każdy set, a nawet każdy mały punkt, który może mieć znaczenie w ostatecznym rozrachunku – mówi Michał Cichy. Jego zespół trenuje pilnie przed rozpoczynającym się w piątek turniejem. – Planowaliśmy sparing, ale jest to już taki czas, gdzie niewiele zespołów trenuje i jeszcze gra w związku z czym nie udało się zorganizować sparingu z silnym przeciwnikiem. Gramy gry wewnętrzne, w których staramy się realizować konkretne założenia pod konkretnego przeciwnika – dodaje trener siatkarek ŁKS-u.źródło: inf. własna, siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved