Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Ignaczak: Zrobimy to dla Alka

Krzysztof Ignaczak: Zrobimy to dla Alka

fot. Joanna Skólimowska

- Wyjdziemy w sobotę na boisko walczyć do upadłego. Zrobimy to dla Alka! - mówi Krzysztof Ignaczak, którego Asseco Resovia Rzeszów przegrała w piątek po tie-breaku z ZAKSĄ i dodatkowo straciła Oliega Achrema. Kolejny mecz w sobotę.

Libero mistrzów Polski, Krzysztof Ignaczak, ma nadzieję, że kontuzja kapitana drużyny nie okaże się tak poważna, na jaką wyglądała. – Miejmy nadzieję, że to nic poważnego. Widziałem, jak Alek upadał i muszę przyznać, że kolano chyba nie wytrzymało tego natężenia skoków. Puściło tam coś. Mam nadzieję, że to chwilowe, choć on strasznie cierpiał. Mam nadzieję, że tym razem z dużej chmury będzie mały deszcz – nie ukrywa „Igła”. Zawodnik przyznał także, że najprawdopodobniej wykluczająca Achrema do końca sezonu kontuzja pokrzyżowała plany zespołu, trzeba brać pod uwagę limit obcokrajowców. – Dosyć mocno pokrzyżowało nam to plany, ale nie podcięło nam skrzydeł – przyznaje Ignaczak. – Wyjdziemy w sobotę na boisko walczyć do upadłego. Zrobimy to dla Alka! Musimy mieć poczucie, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Można przegrać, lecz dopiero po walce – zapowiada.

Doświadczony libero przyznał, że po kontuzji Achrema ZAKSA potrafiła wykorzystać fakt nieobecności ważnego zawodnika dla rywali. – ZAKSA grała dobrze i wykorzystała fakt, że brakło jednego z naszych kluczowych zawodników. Wiadomo, że Achrem to nasz lider w ataku. Musimy znaleźć na nich inny sposób, może skoncentrować się na przyjęciu, a później wyprowadzać kombinacyjne akcje? Coś trzeba wymyślić – mówi Ignaczak, który wierzy, że sytuacja z Achremem nie załamie zespołu. – Każdy musi teraz jeszcze bardziej się skupić, nastawić na wielką walkę, dać nie sto, a sto dziesięć procent. Mamy wyrównaną dwunastkę zawodników i mam nadzieję, że ona teraz się spłaci – kończy „Igła”.

*rozmowę Kamila Składowskiego czytaj także w Przeglądzie Sportowym 

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved