Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Sparta zapewniła sobie utrzymanie

I liga K: Sparta zapewniła sobie utrzymanie

fot. Tomasz Tadrała

MUKS Sparta Warszawa wygrała z Wisłą Kraków 3:1 i zapewniła sobie utrzymanie w pierwszej lidze. Bez w względu na rozstrzygnięcia ostatniego meczu grupy spadkowej już teraz wiadomo, że w barażach o utrzymanie zagrają krakowianki.

Wynik meczu otworzyła skutecznym atakiem ze środka Joanna Sałyga. Po efektywnym obiciu bloku przez Marcelinę Nowak było już 2:0, lecz krakowianki szybko odzyskały rezon i wyszły na prowadzenie 4:2 po dobrych zagrywkach Edyty Rzenno. Wygrana przez Ewelinę Polak walka na siatce i potężna bomba Katarzyny Brydy w kolejnej wymianie przywróciły remis 7:7, a już chwilę później uderzenie Marty Jaszczuk z szóstej strefy dało Sparcie prowadzenie. Gospodynie tego spotkania prowadziły już 16:13, lecz błędy własne doprowadziły do wyrównania. Doszło do wyrównanej końcówki (22:22), w której inicjatywę – w dużej mierze dzięki dobrym zagraniom Klaudii Alagierskiej i Anny Widery – przejęła Sparta, wygrywając 25:22.

Spartanki szybko wyszły na prowadzenie w drugiej odsłonie. As serwisowy Marceliny Nowak i skuteczny atak Marty Jaszczuk z lewej flanki zaowocowały rezultatem 6:3. Partia ta była prawdziwym koncertem gry w wykonaniu Klaudii Alagierskiej, która nie tylko kończyła większość wystawionych sobie piłek, lecz również bardzo dobrze spisywała się w bloku. Po błędzie ustawienia wiślaczek było 12:5. Seria punktów zdobytych w środkowej fazie seta przełożyła się na rezultat 17:10. Sparta nie oddała już swojej zaliczki i bardzo pewnie zwyciężyła do 16.

Postawiona pod ścianą Wisła bardzo mocno rozpoczęła trzeciego seta i bezlitośnie wykorzystała błędy Sparty, wychodząc na prowadzenie 8:3. Spartanki zdołały wyrównać (12:12), do czego w lwiej części przyczyniła się niekwestionowana liderka swojej ekipy, Katarzyna Bryda. Wisła po raz kolejny „odjechała”, lecz i tym razem warszawianki wróciły do gry (19:19). Znów doszło do zaciętej końcówki, lecz tym razem to podopieczne trenera Tomasza Klocka były górą.Ostatni set okazał się być najbardziej dramatycznym. Stanowił on prawdziwą wisienkę na torcie walki o utrzymanie. Lepiej rozpoczęła Wisła (4:2), lecz tym razem gospodynie nie pozwoliły rywalkom powiększyć przewagi. Wyrównały po 4, po czym stopniowo przejmowały inicjatywę. Dobry atak Joanny Sałygi i błąd dotknięcia siatki Rzenno przełożyły się na rezultat 10:7. Tym razem to Wisła goniła wynik, co udało się jej przy stanie 12:12. Rozpoczęła się długa, wyniszczająca walka. Spartanki kilka razy przeważały, lecz siatkarki z Krakowa dzielnie walczyły o odzyskanie kontaktu punktowego. Po asie serwisowym Anny Widery (22:20) sprawa wydawała się być przesądzona, ale i tym razem Biała Gwiazda doprowadziła do remisu (22:22). W bardzo dramatycznej końcówce Katarzyna Bryda skończyła swój atak i dała Sparcie piłkę meczową na wagę utrzymania w lidze. Najważniejszy punkt sezonu wywalczyła już w kolejnej wymianie czujna na siatce Ewelina Polak.

MUKS Sparta Warszawa – TS Wisła Kraków 3:1
(25:22, 25:16, 22:25, 25:23)

Składy zespołów:
Sparta: Polak, Nowak, Alagierska, Sałyga, Bryda, Jaszczuk, Kucińska (libero) oraz Widera, Szmigielska i Pogorzelska
Wisła: Nabielec, Tyrańska, Rzenno, Kuskowska, Biernatek, Żochowska, Borek (libero) oraz Mysiak, Gądek i Postrożny

Zobacz również:
Wyniki meczów o miejsca 7-9 I ligi kobiet

źródło: spartawarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved