Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Kurek: Chcę dobra drużyny

Bartosz Kurek: Chcę dobra drużyny

fot. lubevolley.it

Jutro rozpoczną się półfinały walki o mistrzostwo Włoch. Dojdzie w nich do "polskiego" starcia pomiędzy teamami Bartosza Kurka i Zbigniewa Bartmana. - Mam nadzieję, że hala będzie pełna i otrzymamy wsparcie naszych kibiców - przyznał Ivan Zaytsev.

Biancorossi, którzy rundę zasadniczą zakończyli na pierwszym miejscu w tabeli, zmagania półfinałowe rozpoczną we własnej hali. – Tę walkę, przed własną publicznością, chcemy rozpocząć po swojej myśli – przyznał kapitan Lube, Ivan Zaytsev, wybrany we Włoszech Siatkarzem Roku 2013. – Mecze z Casą Modena powinny stać na naprawdę wysokim poziomie. To naprawdę godny rywal i będzie fantastycznie sprawdzić swoje możliwości w starciu z nim – kontynuował atakujący, podkreślając, iż aby wygrać, jego zespół będzie musiał dać z siebie wszystko. – Będziemy musieli być bardzo skoncentrowani, bo nasi rywale przyjadą tu po to, by zaprezentować się jak najlepiej i osiągnąć korzystny rezultat. W ćwierćfinale Casa zmierzyła się z Diatekiem, prezentującym niezłą formę. To jednak team Angelo Lorenzettiego wyszedł z tego dwumeczu zwycięsko – poprawił on swoją grę, udowadniając, iż gra przeciwko niemu będzie dla nas wyzwaniem – Zaytsev przestrzegał przed huraoptymizmem. W rundzie zasadniczej przecież to Lube dwukrotnie triumfowało nad gialloblu, najpierw 3:2, a w rewanżu 3:0. – Ten tydzień, przed pierwszym starciem, przepracowaliśmy dobrze, koncentrując się głównie na cechach charakterystycznych dla techniki naszych rywali i na przygotowaniu odpowiedniej taktyki – dodał.

Dla podopiecznych Alberto Giulianiego przebrnięcie przez mecze półfinałowe jest o tyle istotne, iż po przegranej w Superpucharze i Pucharze Włoch, a także w Lidze Mistrzów, wywalczenie scudetto jest ostatnią szansą, by nie uznać tego sezonu za całkiem stracony. – Myślimy teraz tylko i wyłącznie o tym, aby w półfinałach dać z siebie wszystko, pokazać na boisku to, na co nas stać. Mam nadzieję, że w niedzielę hala będzie pełna i otrzymamy wsparcie naszych kibiców. To będzie drugi raz, kiedy zagram w półfinałach ligi, broniąc barw Lube i tym razem naprawdę chcę awansować do finału – zakończył.

Play-off, w porównaniu do rundy zasadniczej, to zupełnie inna bajka. Ale to jest też coś, o czym wiedziałem i co jest całkiem normalne. Tutaj panuje zupełnie inna atmosfera, a będąc już na boisku, odczuwa się o wiele większe napięcie – mówił Bartosz Kurek, dla którego jest to pierwszy sezon w lidze włoskiej. – Potwierdzenie znalazło to choćby w meczach ćwierćfinałowych z Calzedonią Verona. W rundzie zasadniczej udowodniliśmy swoją wyższość i wygraliśmy dość gładko, podczas gdy w pierwszym ćwierćfinale omal nie przegraliśmy, a nasz rywal okazał się bardzo wymagający. W tej części rozgrywek każdy mecz ma swoją własną historię i za każdym razem należy dać z siebie wszystko.Jeśli zaś chodzi o Casę Modena, to Kurek potwierdził słowa Zaytseva. Nikt nie spodziewa się tutaj łatwej przeprawy, każdemu bardzo zależy na tym, aby osiągnąć sukces i awansować do finału walki o scudetto. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że zmierzymy się z całkiem innym zespołem niż ten, który pokonaliśmy kilka tygodni temu. Po pozyskaniu Bruno i Ngapetha oni zaczęli grać lepiej, co znalazło odzwierciedlenie na boisku. Bez wątpienia to zespół, który jest teraz na fali i stanowi dla nas zagrożenie – chwalił rywali Bartosz Kurek, jednocześnie zauważając, iż ta rywalizacja będzie także niezwykle emocjonującym widowiskiem. – Jestem przekonany, że zaprezentujemy pełnię swoich możliwości, by osiągnąć zamierzony cel. Pod kątem psychologicznym bardzo ważne będzie to, abyśmy jak najlepiej rozpoczęli te zmagania. Jeśli zaś chodzi o moje oczekiwania, to chcę dobra drużyny – chciałbym, abyśmy awansowali do finału, ale aby to się udało, musimy dać z siebie maksimum. Liczy się tylko zwycięstwo i każdy z nas zrobi wszystko, aby wygrać.

źródło: inf. własna, lubevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved