Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS KSZO rozbił Karpaty w pierwszym meczu finału I ligi kobiet

AZS KSZO rozbił Karpaty w pierwszym meczu finału I ligi kobiet

Zespół AZS-u WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wciąż w rozgrywkach I ligi kobiet jest niepokonany. Ekipa Dariusza Parkitnego w pierwszym spotkaniu o awans do ORLEN Ligi pewnie w trzech setach wygrała z beniaminkiem z Krosna.

Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego bardzo szybko narzuciły swój styl gry, co bezpośrednio przełożyło się na wynik. Podopieczne Dariusza Parkitnego prowadziły 3:1, jednak gdy ze skrzydła dwie akcje skończyła Iwona Grzegorczyk, przy Świętokrzyskiej było 3:3. Akademiczki ponownie odskoczyły, wychodząc po kontrze Katarzyny Brojek na 8:4. Siatkarki Dominika Stanisławczyka nie składały broni, wykorzystując błędy przeciwnika, zbliżyły się na 7:8. Wówczas przypomniała o sobie Brojek. Kapitan AZS-u WSBiP KSZO wyprowadziła miejscowe na prowadzenie 13:8. Mimo że krośnianki, w szeregach których najaktywniejsza była Grzegorczyk, starały się odrabiać straty, przy stanie 11:13 stanęły w miejscu. Nie pomogły zmiany ani przerwa na żądanie trenera Stanisławczyka. Ostrowczanki prowadziły już 19:11, całkowicie kontrolując wydarzenia na boisku do końca partii, którą wygrały 25:16.

Tylko trzy pierwsze akcje wskazywały na to, że w drugiej odsłonie meczu będą emocje. Akademiczki przy zagrywce Iwony Kosiorowskiej ze stanu 4:2 wyszły na 11:2. Po drugiej stronie siatki ciężar gry starały się wziąć na siebie Joanna Brylińska i Paula Słonecka (6:12). Po chwili Karpaty zablokowały Brojek i przy stanie 16:11 o pierwszą w tym meczu przerwę poprosił Dariusz Parkitny. Chwila oddechu pozytywnie podziałała na ostrowczanki, które po kontrze Kamili Ganszczyk prowadziły 20:13. Gdy punkt z zagrywki dołożyła Natalia Piekarczyk, AZS WSBiP KSZO miał pierwszą piłkę setową (24:15), a po autowym ataku Brylińskiej miejscowe prowadziły w meczu 2:0.

Po akcjach Małgorzaty Ślęzak i Barbary Bawoł ostrowczanki objęły dwupunktowe prowadzenie, a po kontrze ze środka Ganszczyk przy stanie 2:6 o czas poprosił trener Stanisławczyk. AZS WSBiP KSZO nie zwalniał tempa i po kolejnej udanej akcji swojej młodej środkowej prowadził 11:4. Przy zagrywce Brylińskiej akademiczki zaczęły się mylić, przez co ich przewaga stopniała do czterech oczek (11:7). Podopieczne Dariusza Parkitnego szybko przełamały chwilową słabość i gdy przy Świętokrzyskiej było 16:9, kolejny czas dla zespołu wziął Dominik Stanisławczyk. Pomimo walki punkt za punkt przy stanie 11:18 Karpaty stanęły w miejscu. W polu zagrywki szalała Kosiorowska, po asach której ostrowczanki odskoczyły na 23:11. Niemoc przyjezdnych przełamała Aneta Duda, ale gdy na linii dziewiątego metra pomyliła się Słonecka, AZS WSBiP KSZO mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w finale I ligi kobiet.

AZS KSZO Ostrowiec Św. – Karpaty Krosno 3:0
(25:16, 25:16, 25:15)