Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Radosław Gil: Nie zamierzamy się poddać

Radosław Gil: Nie zamierzamy się poddać

fot. archiwum

Po dwóch dniach turnieju o mistrzostwo Polski juniorów jeden z faworytów, AT Jastrzębski Węgiel II, ma na swoim koncie wygraną i porażkę. O awansie zadecyduje mecz z AKS-em Resovią. - Musimy skupić się na zagrywce - przyznał jastrzębianin, Radosław Gil.

Po dwóch dniach rywalizacji w mistrzostwach Polski juniorów macie na swoim koncie jedną porażkę i zwycięstwo. To chyba dobry wynik?

Radosław Gil: – Myślę, że nie jest najgorszy, choć liczyliśmy na dwa zwycięstwa. Na razie nic nie jest przesądzone, patrzymy optymistycznie na piątkowy dzień.

W pierwszym meczu przegraliście z TS-em Volleyem Rybnik. Czego zabrakło w tym spotkaniu, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?– Uważam, że zespół z Rybnika zagrał bardzo dobrze, a nam zabrakło koncentracji. Szczególnie w pierwszym secie, kiedy prowadziliśmy 18:15. Premierowa odsłona zadziałała na naszą psychikę. Posypała się trochę atmosfera i cała nasza gra, co skutkowało ostateczną porażką 0:3.

Czwartkowe spotkanie przeciwko AZS-owi UWM Olsztyn było zupełnie inne niż to, które rozegraliście w środę. Co zaważyło na tak dobrym wyniku?

– Myślę, że podejście do spotkania, walka o każdą piłkę i koncentracja od początku do końca. Narzuciliśmy swój styl, tempo gry i udało nam się zwyciężyć z zespołem z Olsztyna.

W czwartek otrzymałeś nagrodę MVP dla najlepszego zawodnika. Domyślam się, że to wyróżnienie mobilizuje cię do jeszcze większej pracy.

– Tak, na pewno. Taka nagroda to miłe wyróżnienie, lecz to nie jest najważniejsze. Ważne, że mogłem pomóc zespołowi i dałem z siebie wszystko, dzięki czemu odnieśliśmy cenne zwycięstwo. Uważam, że na nagrodę jednego zawodnika pracuje cały zespół, bo bez dobrego przyjęcia ja nie mógłbym dobrze rozegrać czy przyjmujący skutecznie zaatakować.

W piątek zagracie ostatni mecz w fazie grupowej z AKS-em V LO Resovia I Rzeszów. Jak trzeba zagrać przeciwko tej drużynie, żeby odnieść zwycięstwo?

– Na pewno musimy skupić się na zagrywce, ponieważ Rzeszów ma dobrze grających środkowych. Ma też dwóch świetnych przyjmujących i dobrego rozgrywającego. Nie zamierzamy się poddać i będziemy walczyć o każdy punkt, bo bardzo nam zależy, aby znaleźć się w gronie czterech najlepszych zespołów w Polsce.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved