Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Nafta ma okazję mocno zbliżyć się do 9. lokaty

ORLEN Liga: Nafta ma okazję mocno zbliżyć się do 9. lokaty

fot. archiwum

Siatkarki Nafty Piła prowadzą w rywalizacji o dziewiąte miejsce w ORLEN Lidze 2:0, a najbliższy pojedynek stoczą we własnej hali. Ekipa Pałacu Bydgoszcz już teraz jest w ciężkiej sytuacji, ale ewentualna wygrana poprawi z pewnością nastroje w drużynie.

Walka obu drużyn wraca do hali w Pile, to w niej obie ekipy zainaugurowały rywalizację w przedziale miejsc 9-10. Wtedy padł wynik 3:1 na korzyść ekipy gospodarzy. W rewanżowym spotkaniu w Bydgoszczy pałacanki pokazały się z lepszej strony, postawiły swoim rywalkom ciężkie warunki, ale w tie-breaku nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Bydgoszczanki mogą najbardziej żałować drugiego pojedynku, gdyż prowadziły w nim już w setach 2:0, ale nie udało im się zakończyć go wygraną. W pierwszych dwóch partiach Pałac sprawiał rywalkom sporo problemów w przyjęciu, co od razu wykorzystywały blokujące, czy też Kaliszuk i Połeć w ataku. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni, gdy w przyjęciu lepiej zaczęły radzić sobie przyjezdne. W dodatku już od początku trzeciego seta gra drużyny gospodarzy stanęła. Nafta w czwartej odsłonie uzyskała 63% skutecznego i 56% perfekcyjnego przyjęcia, w tie-breaku radząc sobie w tym elemencie gry jeszcze lepiej (odpowiednio 80%, 50%). Z tym nie mogły poradzić sobie siatkarki z Bydgoszczy, które w czwartej partii miały spore problemy ze skończeniem akcji w pierwszym uderzeniu, dodatkowo słabszą postawę w tym elemencie przenosząc na tie-breaka. – Drużyna z Bydgoszczy grała naprawdę dobrze, a my potrzebowałyśmy wyprowadzić naszą grę na ten sam poziom lub nawet wyższy, aby pokonać przeciwniczki. Sądzę też, że inną kwestią, skłaniającą nas do dobrej gry, jest fakt, iż chciałybyśmy zwyciężyć w czterech meczach i mieć już spokój – przyznała po spotkaniu w Bydgoszczy Faimie Kingsley.

W pierwszym spotkaniu wydawałoby się, że przewaga ekipy z Piły była już wyraźniejsza. Tymczasem oba zespoły szły tak naprawdę łeb w łeb, a największy wpływ na końcowe rezultaty we wszystkich partiach miały przede wszystkim błędy własne zespołu z Bydgoszczy, który w żadnym z elementów nie odstawał od rywalek – obie ekipy zanotowały po 11 punktowych bloków, spisywały się niemal identycznie w przyjęciu (59%, 40%) oraz utrzymywały atak na poziomie ok. 40%.Wydaje się więc, że pomimo prowadzenia 2:0 siatkarek z Piły, obie ekipy są bardzo wyrównane i o wyniku danego spotkania w dużej mierze decydują niuanse, błędy oraz dyspozycja dnia. Jak na razie w obu starciach obronną ręką z trudnych sytuacji, bo i takie się zdarzyły, wychodziły pilanki i to one mają okazję ugruntować swoją pozycję w tej rywalizacji, co z pewnością ułatwi im drogę do wygranej w całym starciu play-off. Bydgoski Pałac z pewnością się nie podda i choć drużyna trenera Gąsiora ma świadomość, że sytuacja może być niełatwa, to jednak w pełni zmobilizowana przygotowuje się do trzeciego meczu, licząc, że z Piły wyjedzie ze stanem tej rywalizacji 1:2. Faworytkami tego pojedynku są pilanki, które dużo lepiej i dużo pewniej spisywały się w trakcie sezonu. Spokój w ważnych momentach obu spotkań granych ostatnio pozwalał im nie tylko wygrywać, ale w tym momencie stawia je w lepszej sytuacji. Nie zapominajmy jednak, że rywalizacja toczy się do czterech wygranych.

Według firmy Unibet pilanki są niemalże murowanymi faworytkami, ich zwycięstwo wycenione jest na 1,6:1, podczas gdy za wygraną gości można uzyskać ponad 6 razy więcej (kurs 6,50:1).

Zobacz również:
Kursy Unibet na najbliższe spotkania siatkarskie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved