Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Błażej Podleśny: Nikt się tego nie spodziewał

Błażej Podleśny: Nikt się tego nie spodziewał

fot. archiwum

Po komplecie meczów w grupie A mistrzostw Polski juniorów 2. lokatę i miejsce w półfinale zagwarantował sobie TS Volley Rybnik. - Miejsce w strefie medalowej to wielki sukces tego zespołu - powiedział Strefie Siatkówki rozgrywający rybniczan, Błażej Podleśny.

Siatkarze rybnickiego Volleya w zeszłym sezonie po raz pierwszy zagrali w finałach mistrzostw Polski juniorów, a w tym roku powtórzyli ten sukces. Wliczając siódme miejsce zespołu kadetów wywalczone przed dwoma laty, można powiedzieć, że rybnicka młodzież plasuje się w krajowej czołówce już trzeci sezon. Tym razem jednak występ TS-U Volleya Rybnik nie ograniczył się do walki o końcowe miejsca, a wręcz przeciwnie – rybniczanie po raz pierwszy w swojej historii znaleźli się w strefie medalowej. – Miejsce w strefie medalowej to wielki sukces naszego zespołu. Myślę, że nikt się tego nie spodziewał. Oczywiście nie oddamy nic za darmo i będziemy walczyć tak jak do tej pory – o każdą piłkę – przyznał rozgrywający Volleya, Błażej Podleśny.

Już przed przyjazdem do Bydgoszczy zawodnicy z Rybnika wiedzieli, że wyjście z grupy będzie nie lada wyczynem, ponieważ trafili do grupy z dwoma faworytami do złotego medalu – AKS-em Resovia I Rzeszów oraz Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel II. Stawkę zespołów w grupie A uzupełnił olsztyński AZS UWM. – Grupa faktycznie nie była łatwa. Nasze nastawienie od początku było jednak jak najbardziej pozytywne. Chcieliśmy wygrać z każdym. Czuliśmy, że jest to w naszym zasięgu. Tak się też stało – wygraliśmy z AT Jastrzębski Węgiel, a później z AZS-em Olsztyn, choć wcześniej ta sztuka nam się nie udała z Resovią – przyznał rozgrywający z Rybnika.

W pierwszym spotkaniu grupowym rybniczanie zmierzyli się w derbowym pojedynku z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel II. Ten rywal był znany zespołowi prowadzonemu przez Lecha Kowalskiego już z rozgrywek wojewódzkich i o zaskoczeniu grą przeciwnika nie mogło być mowy. Dobre rozpoznanie rywala nie zmieniało jednak faktu, iż jastrzębianie to jeden z głównych pretendentów do złotego medalu. Siatkarze z Rybnika nie przestraszyli się jednak ekipy z Jastrzębia-Zdroju i wygrali 3:0. – Doskonale znamy drużynę z Jastrzębia-Zdroju. Graliśmy już z nimi wiele meczów, jednak ten był inny. Zdecydowanie nie należał do łatwych. Wydaje mi się, że kluczem do sukcesu była nasza poprawna gra we wszystkich elementach – skomentował Podleśny.Kolejny mecz był kolejnym testem dla rybniczan, ponieważ naprzeciwko nich stanął niezwykle mocny zespół z Rzeszowa. Podopieczni trenera Kowalskiego trochę niespodziewanie wygrali premierową partię, ale w kolejnych trzech byli już tłem dla siatkarzy z południowego-wschodu. – Spotkanie z Resovią otworzyliśmy wygraną partią. W tym secie pokazaliśmy naprawdę dobrą siatkówkę, natomiast w następnych partiach przeciwnicy zaczęli grać coraz lepiej. Definitywnie złapali wiatr w żagle. Dobra i spokojna gra Resovii skutkowała naszymi błędami i niedokładnościami – wytłumaczył Błażej Podleśny.

O awansie do półfinału zadecydować miał mecz z ekipą z Olsztyna. Siatkarze z Warmii i Mazur nie mieli już szans na wyjście z grupy, natomiast rybniczanie wyszli na parkiet niezwykle zmotywowani i nastawieni na wygraną, która mogła otworzyć im drzwi do historycznego awansu do najlepszej czwórki turnieju. – W pierwszych dwóch meczach drużyna z Olsztyna nie grała dobrze. Wiedzieliśmy, że mamy dużą szansę awansować do czwórki. Wyszliśmy na boisko skupieni, sprężeni i żądni wygranej. Graliśmy konsekwentnie od początku do końca spotkań i wygraliśmy – krótko streścił siatkarz rybnickiego Volleya.

Sukces rybniczan nie jest dziełem przypadku. Praca z młodzieżą w Rybniku idzie pełną parą, a oprócz TS-u Volleya w mieście działa także Siatkarski Ośrodek Szkolny oraz założona niedawno Akademia Talentów. – W Rybniku kładzie się wielki nacisk na szkolenie młodych adeptów siatkówki i to przynosi efekty. Widać to doskonale na naszym przykładzie – jesteśmy aktualnie drugą drużyną Volleya – zakończył Podleśny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved