Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Turnieje finałowe II ligi kobiet w Łodzi i Gorlicach

Turnieje finałowe II ligi kobiet w Łodzi i Gorlicach

fot. archiwum

ŁKS Commercecon Łódź i Ekstrim Gorlice będą gospodarzami turniejów finałowych o awans do I ligi kobiet w dniach 11-13 kwietnia. Polski Związek Piłki Siatkowej przyznał dziś organizację tych zawodów klubom, które złożyły najlepsze oferty.

W walce o cztery wolne miejsca w I lidze kobiet pozostało osiem najlepszych zespołów drugoligowych. Zgodnie z regulaminem rozgrywek miały się one spotkać w dniach 11-13 na dwóch turniejach półfinałowych, potem rozgrywany miał być turniej finałowy. Powiększenie ORLEN Ligi spowodowało, że PZPS zrezygnował z turnieju finałowego, a kwietniowe zawody od razu rozstrzygną, kto zagra w wyższej klasie rozgrywkowej.

Turnieje odbędą się w Łodzi i Gorlicach – miasta te wybrane zostały na podstawie konkursu ofert. W Gorlicach spotkają się zwycięzcy grup 3 i 4 – czyli Ekstrim Gorlice i Nike Węgrów oraz Chemik II Police i PLKS Pszczyna. W Łodzi zagrają najlepsze zespoły z grupy 1 i 2 – Joker Świecie i AZS Politechnika Śląska Gliwice oraz ŁKS Commercecon Łódź i Pogoń Proszowice.

Dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju uzyskają bezpośredni awans do I ligi kobiet. Zespoły, które zajmą trzecie miejsc, pod koniec kwietnia zagrają jeszcze w turnieju barażowym o jedno wolne miejsce w I lidze z 9. zespołem z tej klasy rozgrywkowej. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved