Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: A już mnie zwolnili…

Paweł Szabelski: A już mnie zwolnili…

fot. archiwum

Po dwóch spotkaniach pomiędzy Cuprum Lubin a Camperem Wyszków mamy remis. W wygranym przez miedziowych meczu dobrze zaprezentował się Maciej Kordysz. - Nie tylko siatkarsko ma być mocny, ale mentalnie i emocjonalnie - przyznał Paweł Szabelski.

Drugi mecz wygraliście 3:0. Kapitalną zmianę na zagrywce dał Peter Kasper, ale nie sposób nie zauważyć roli kapitana drużyny. Maciej Kordysz swoją grą i zachowaniem napędzał zespół do walki.

Paweł Szabelski: Te pozytywne emocje bardzo cenię u „Korka”. Przez to jest nominowany kapitanem. Nie tylko siatkarsko ma być mocny, ale mentalnie i emocjonalnie ma być wartością dla drużyny. Cenię jego zachowanie i granie. Potrafi wejść z ławki i odmienić losy spotkania. O Maćku tylko pozytywnie mogę się wypowiadać.

Pierwszy mecz przegraliście 2:3, ale przed niedzielnym pojedynkiem nie zdecydowałeś się na zmiany w wyjściowej szóstce. Za to trener gości dokonał aż trzech. Znany jest z tego, że lubi rotować składem.Nie tylko z tego zresztą jest znany. Bierze wszystkie możliwe czasy. Czasami śmiejemy się, że gdybym ja nie poprosił o przerwę, to i mój czas by wykorzystał w tym secie. Ale takim jest szkoleniowcem. Dużo lubi mówić. Przed meczem też było trochę niesnasek. Powiedział kilka niemądrych słów i nakręcił naszą drużynę. Mnie już zwolnił, a Łukaszowi Kadziewiczowi i Pawłowi Siezieniewskiemu policzył pieniądze na koncie, twierdząc, że nasi dwaj siatkarze zarabiają więcej niż cały Camper. Trener Wyszkowa to człowiek, który zjadł zęby na siatkówce, ale czasami powinien ugryźć się w język. Z drugiej strony cenię go bardzo mocno, bo osiągnął niesamowite rzeczy w siatkówce.

Komentarz do „zwolnienia” Pawła Szabelskiego i zarobków dwóch  siatkarzy Cuprum dał wiceprezes lubińskiego klubu. – Jan Such znany jest z barwnych wypowiedzi. Stanowi to taki element folklorystyczny w wywiadach. Jego doświadczenia i wiedzy siatkarskiej nikt nie kwestionuje. Natomiast my odnosimy się do tych komentarzy z uśmiechem. Są one pozbawione wszelkich podstaw. Nie biorę tego na poważnie – powiedział Tomasz Tycel.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved