Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siatkarze Polonii Londyn przed szansą gry w Meczu Gwiazd

Siatkarze Polonii Londyn przed szansą gry w Meczu Gwiazd

fot. Tomasz Tadrała

Aż dziesięciu zawodników drużyny CBL Polonia Londyn zostało nominowanych do wzięcia udziału w kończącym tegoroczne rozgrywki ligowe meczu All-Star Angielskiej Ligi Siatkarskiej. To największa reprezentacja jednej drużyny w całej lidze.

Początkowa selekcja zawodników odbywała się na podstawie zgromadzonych w sezonie statystyk meczowych, a o tym, kto ostatecznie wybiegnie na boisko w pierwszej szóstce, zadecydują w głosowaniu internetowym kibice. Format zakłada podzielenie drużyn na zawodników brytyjskich i resztę świata. Spotkanie zostanie rozegrane 17 maja w wybudowanym przed igrzyskami olimpijskimi Centrum Sportowym University of East London – UEL.

Tak liczna obecność zawodników CBL Polonii w pierwszym etapie głosowania na pewno cieszy – liczymy na głosy naszych kibiców – mam nadzieję, że wszyscy pojawią się na boisku. Trzech z naszych zawodników ma szansę zagrania w drużynie z brytyjskimi paszportami, pozostałych siedmiu może reprezentować resztę świata – wyjaśnia wiceprezes CBL Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Siatkarski mecz All-Star jest w Anglii rozgrywany po raz pierwszy i jego organizacja dowodzi rosnącej popularności tego sportu. Aktualnie w lidze gra wielu bardzo dobrych zawodników, w tym sporo z tych, którzy reprezentowali barwy TeamGB na londyńskich igrzyskach dwa lata temu. Ten mecz to będzie dla nich pierwsza okazja do wspólnej gry od czasu spotkania w hali Earl’s Court.W ten weekend liga angielska wkracza w decydującą fazę – w najbliższą sobotę 5 kwietnia i niedzielę 6 kwietnia rozegrane zostaną półfinały play-off. W jednym z nich zawodnicy CBL Polonii zmierzą się w Newcastle z zeszłorocznymi wicemistrzami Team Northumbria – mecz będzie powtórką finału poprzedniego sezonu, więc emocji na pewno nie zabraknie. Spotkania w oba dni rozpoczną się o godzinie 15, a rozegrane zostaną w Northumbria University Sport Central, Northumberland Road NE1 8ST Newcastle upon Tyne. Wstęp wolny.

Zawodnicy CBL Polonii nominowani do meczu All-Star: Robert Nicholson, Michas Saller, Andrzej Saller, Bartosz Kisielewicz, Grzegorz Niski, Robert Rapi, Alexander Minchin, Jakub Jabloński oraz Norbert Offra.

Zawodniczki Polonia IMKA nominowane do All-Star: Grace Lazard, Jo Healy, Sophie Szyszko, Ildiko Dobos, Luca Toth, Anna Nikopoulou, Sofia Vlachou, Monica Gonzalez Lopez-Grande, Gabriela Medricka, Irene Bucelli, Hristiyana Koleva oraz Yuliya Zhurba.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved