Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Sezon zderzenia z rzeczywistością dla GTPS-u Gorzów Wielkopolski

Sezon zderzenia z rzeczywistością dla GTPS-u Gorzów Wielkopolski

fot. archiwum

Miała być walka do końca maja o pierwszą ligę, ale złudzeń pozbyli się już w lutym. Rajbud Meprozet GTPS nie miał nawet atutów w starciu z budowaną przez... casting Olimpią Sulęcin. Perspektywy na przyszły sezon nie są zbyt różowe.

Tak słabej II ligi w siatkówce nie było dawno. Reforma PZPS-u praktycznie dopuściła do niej wszystkich chętnych. Z czterech grup zrobiło się sześć, a ta z udziałem GTPS-u w porównaniu z poprzednim sezonem radykalnie obniżyła poziom. Do I ligi za upadający KS Milicz wszedł Krispol Września, a silne ekipy z Kalisza i Zielonej Góry przeszły do innych grup. Kto się pojawił w zamian? Orion Sulechów, który stracił punkty nawet z uczniami LO MS Świnoujście, i Wilki Wilczyn.

Ci ostatni, owszem, byli groźni, ale u siebie. Głośni kibice i specyficzna sala była atutem ekipy z wielkopolskiej wsi. Na wyjazdach Wilki przez cały sezon tylko dwa razy zdobyły pełną pulę – w Świnoujściu i Gorzowie Wlkp. Ponadto była jedna pięciosetowa wygrana w Międzyrzeczu i 3:2 w Sulechowie w meczu, który już o niczym nie decydował. – To porażka z Wilkami przesądziła o czwartym miejscu po rundzie zasadniczej. Z trzeciej pozycji mogliśmy mieć większe szanse – uważa kapitan GTPS-u, Paweł Maciejewicz.

Gorzowianie nie nadrobili tej straty w starciu z czołówką. W rundzie zasadniczej GTPS w meczach z Morzem Bałtyk i Olimpią Sulęcin zdobył zaledwie 1 punkt. No właśnie, Olimpia. Zespół, który był latem budowany praktycznie od nowa – odeszło pięciu podstawowych graczy – zdominował rozgrywki. W Sulęcinie szukali siatkarzy poprzez ogłoszenia, przyjechać mogli wszyscy chętni. I trener Łukasz Chajec z tego materiału uszył zespół na miarę półfinałów. Olimpia na kilka kolejek przed końcem już myślała o tym, z kim zagra o finał, GTPS o urlopach. Gdyby ktoś taki scenariusz zarysował przed sezonem, zostałby pewnie wyśmiany.Jednym z przełomów była też zmiana trenera. Radosław Maciejewicz został zwolniony po porażce 0:3 z Olimpią Sulęcin. A ściślej mówiąc po burzliwych obradach z zarządem. Nie jest tajemnicą, że o zmianie szkoleniowca działacze myśleli już wcześniej. Teoretycznie Krzysztof Kocik miał komfortową sytuację. W najbliższej perspektywie spacerek z kompletnie nieprzystającą do ligi drużyną licealistów ze Świnoujścia i trochę trudniejsze mecze z Orłem i Orionem. Do arcyważnego starcia w Szczecinie pozostawało sporo czasu. Ale pozostaje pytanie, jak istotny wpływ na zespół miały perturbacje po ostatnich meczach trenera Maciejewicza?

Z nowych nabytków strzałem w dziesiątkę wydaje się Łukasz Ożarski. To on wraz z Wojciechem Janasem brał niejednokrotnie w kluczowych momentach ciężar gry na siebie. Wydaje się, że spore rezerwy ma w sobie młody Piotr Trojan. Gdy kuleje szkolenie, tacy zawodnicy ściągani do Gorzowa Wlkp. na studia mogą być nadzieją gorzowskiej siatkówki. Pozostali? Wielkich rozczarowań nie było, ale i nikt nie wzniósł się ponad zespołowy poziom. GTPS nie miał pewniaka na rozegraniu. Sporo grali i Michał Pękalski, i Konrad Krzywiecki. Może szkoda, że działacze nie zdecydowali się ściągnąć Macieja Stefaniaka, który był jednym z filarów najlepszej w lidze Olimpii. A takie przymiarki były.

Zapowiedzi o „wchodzeniu do I ligi” zostały brutalnie zweryfikowane. Wiadomo, że w zespole zmiany będą. W GTPS-ie na razie mówią „odmłodzimy zespół”. – Jakieś przemyślenia mam nie od dziś. Z zarządem już na ten temat rozmawiałem. Oczywiście czekaliśmy do ostatniego meczu. Nigdy nie można zakładać, że tego czy tamtego zawodnika nie chcemy, kiedy trwa jeszcze sezon – zaznaczył Krzysztof Kocik. Szczegóły poznamy zapewne za kilka tygodni.

*autorem artykułu jest Filip Górecki (gorzow24.pl)

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved