Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Tym razem nie będzie żadnych tłumaczeń

Robert Prygiel: Tym razem nie będzie żadnych tłumaczeń

fot. Sabina Bąk

- Nie będzie żadnych tłumaczeń, że to europejski format, wyższy budżet, reprezentanci kraju w składzie, Politechnika to drużyna na naszym poziomie i będziemy z nią walczyć jak równy z równym - zapowiada Robert Prygiel, trener Czarnych.

Czarnym, po przegraniu rywalizacji ćwierćfinałowej z Jastrzębskim Węglem, pozostała walka o miejsca 5-8. Radomianie, którzy zakończyli rundę zasadniczą na 6. miejscu, zmierzą się z siódmy zespołem, AZS-em Politechniką Warszawską. Rywalizacja toczona będzie do dwóch zwycięstw, a gospodarzem pierwszego pojedynku jest zespół niżej notowany po rundzie zasadniczej, czyli Politechnika. Pierwsze spotkanie zaplanowano na najbliższą niedzielę, 6 kwietnia. Mecz rozegrany zostanie w hali „Ursynów” i rozpocznie się o godz. 15. Kibice spodziewają się, że radomianie co najmniej obronią pozycję po rundzie zasadniczej. Z podobnym zamiarem do spotkań z „inżynierami” przystępują zawodnicy. – Chcielibyśmy co najmniej obronić miejsce z rundy zasadniczej – przyznaje Robert Prygiel. Podchodzimy poważnie do spotkań z Warszawą. Aby wygrać, musimy zagrać dobrze. Tym razem nie będzie żadnych tłumaczeń. Politechnika to podobny do naszego zespół i nie będzie można usprawiedliwiać się wyższym poziomem sportowym budżetem czy liczbą reprezentantów.

Końcówka sezonu to nie tylko walka drużyny o jak najwyższe miejsce, ale także walka zawodników o miejsca w drużynach. – Niektórzy z naszych zawodników grali w ekstraklasie nieco na kredyt. Chociaż w przekroju całego sezonu ich ocena powinna być pozytywna, to każdy z siatkarzy walczy o swoją przyszłość. A może to zrobić jedynie na boisku, pokazując, co potrafi – dodaje Prygiel.

Z drużyną trenuje już Wytze Kooistra. Holenderski atakujący powinien znaleźć się już w meczowej dwunastce na najbliższe spotkanie. Nie trenuje jedynie Jozef Piovarci, który ma złamany palec. – Przygotowujemy się do niedzielnego meczu tak, jak do każdego innego. Wyjedziemy do Warszawy w sobotę. Wieczorem będziemy trenować w hali Ursynów, a w niedzielę zagramy mecz, mam nadzieję, że dobry – kończy Prygiel.źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved