Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Reprezentacja Słowacji bez Lukáša Diviša

Reprezentacja Słowacji bez Lukáša Diviša

fot. archiwum

Wielokrotny reprezentant Słowacji, zawodnik Lokomotiwu Nowosybirsk, Lukáš Diviš definitywnie kończy przygodę ze słowacką kadrą narodową. Jak informuje oficjalna strona federacji, zawodnik zdecydował się przyjąć rosyjskie obywatelstwo.

Na przestrzeni ostatniego tygodnia słowacki przyjmujący dopełnił wszelkich formalności i jako obywatel Rosji został zarejestrowany w Rosyjskiej Federacji Siatkówki. Decyzja zawodnika oznacza jednocześnie zakończenie kariery reprezentacyjnej przez Lukáša Diviša. Przyjmujący Lokomotiwu Nowosybirsk w reprezentacji Słowacji rozegrał 171 meczów, w 2011 roku sięgając z reprezentacją naszych południowych sąsiadów po złoto rozgrywek Ligi Europejskiej, trzykrotnie grał w mistrzostwach Starego Kontynentu, pożegnaniem zawodnika z kadrą narodową był styczniowy turniej kwalifikacyjny w słowackim Popradzie.

Do sytuacji i decyzji zawodnika odniósł się także prezes Słowackiej Federacji Lubor Halanda, nie kryjąc rozczarowania z takiego obrotu spraw. – Jestem niemile zaskoczony. Lukáš przyszedł do mnie przed styczniowym turniejem kwalifikacyjnym, dzień przed turniejem poprosił mnie o rozmowę, podczas której poinformował mnie, że chce zostać obywatelem Rosji i będzie wnioskował o zmianę obywatelstwa. Na jego decyzję wpłynęło to, że chciał grać w lidze rosyjskiej jako Rosjanin, a nie jako obcokrajowiec, a w przyszłości chciał mieć także szansę gry w reprezentacji Rosji. Zaskoczyło mnie to, że wszystkie dokumenty miał już przygotowane. Oczywiście dla reprezentacji Słowacji był ważnym zawodnikiem, liczyliśmy więc, że pomoże drużynie jeszcze podczas majowych kwalifikacji do mistrzostw Europy – powiedział Halanda.

Krótko po zakończeniu turnieju w Popradzie Diviš za pośrednictwem swojego agenta, Luki Noviego, rozpoczął cały proces zmierzający do zmiany obywatelstwa. I mimo że był on ważną częścią naszej reprezentacji, zdecydowaliśmy, że nie będziemy mu utrudniać tej drogi. To jest jego wybór, życzymy mu wielu sukcesów w jego dalszej karierze, także w nowej reprezentacji – dodał.Decyzja zawodnika zaskoczyła także szkoleniowca reprezentacji Słowacji, Flavio Gulinelli odniósł się do całej sytuacji. – Moja filozofia jest taka, aby szanować decyzje zawodników. Kiedy ktoś nie chce iść tą samą drogą, lepiej pozwolić mu odejść z drużyny. Dla mnie ważnym elementem rywalizacji jest motywacja. Lukáš chciał odejść i uzyskać obywatelstwo rosyjskie, więc nie mogę tego oceniać, pozostaje mi życzyć mu powodzenia. My będziemy pracować dalej, oczywiście tego zawodnika trudno będzie zastąpić, ale otwiera się szansa dla innych – powiedział Flavio Gulinelli.

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved