Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Muszynianki przełamały się w Łodzi

ORLEN Liga: Muszynianki przełamały się w Łodzi

fot. Łukasz Krzywański

Cenne zwycięstwo w Łodzi odniosły siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Banku BPS Muszyna. W pierwszym secie lepsi byli Budowlani, ale trzy kolejne partie należały do zespołu trenera Serwińskiego, który będzie teraz gospodarzem dwóch kolejnych spotkań.

Po trzech przegranych pojedynkach z Impelem Wrocław było to pierwsze zwycięstwo muszynianek w play-off. Gospodynie zaczęły mecz bardzo dobrze. Choć już tradycyjnie miały niską skuteczność w ataku, to nie była ona efektem błędów, lecz dobrej obrony przeciwniczek. Same też podbijały mnóstwo piłek. Natalia Nuszel była wszędzie, ratując drużynę w beznadziejnych – jak się wydawało – sytuacjach. Budowlane odskakiwały na kilka punktów, by błyskawicznie tracić przewagę. Tak było do końca seta, bo z 24:21 zrobiło się 24:23. Jednak ostatni punkt zdobyła Dorota Ściurka.

Kolejna partia była przedziwna. Aleksandra Jagieło odmieniła swój zespół, bardzo dobrze przyjmując i skutecznie atakując. Muszynianka prowadziła już 18:11, ale zawodniczki Budowlanych pokazały charakter. Choć przegrywały 19:24, były bardzo bliskie sprawienia niespodzianki. Na nic zdały się czasy brane przez Bogdana Serwińskiego – jego drużyna straciła niemal całą przewagę. Karolinie Różyckiej udało się obić ręce Noris Cabrery i w meczu był remis. Szkoda, bo łodzianki zasługiwały na nagrodę za waleczność.

Niepowodzenie wybiłO łodzianki z rytmu. Pojawiły się proste błędy w przyjęciu zagrywki. Jagieło bezkarnie zdobywała punkty, ze skutecznością 53%, rzadko spotykaną w żeńskiej siatkówce. Nie ustępowała jej Różycka, była zawodniczka Budowlanych. Łodzianki miały ogromne problemy w ataku, zwłaszcza Nuszel i Ściurka raz za razem odbijały się od bloku, a jedyną, która dorównywała rywalkom, była Cabrera.Budowlane jeszcze nie straciły szansy gry o piąte miejsce, ale teraz bliżej sukcesu jest Muszynianka, która drugi i ewentualny trzeci pojedynek rozegra w swojej hali. A gra się do dwóch zwycięstw.

 

Beef Master Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Fakro 1:3
(25:23, 23:25, 15:25, 21:25)

stan rywalizacji 1:0 dla Polskiego Cukru Muszynianki

Składy zespołów:
Budowlani: Sikorska (8), Śliwa (3), Nuszel (18), Pycia (15), Kwiatkowska (1), Ściurka (5), Durajczyk (libero) oraz Love (2), Cabajewska, Cabrera (11), Trach i Grajber (1)
Muszynianka: Mazurek (3), Kurnikowska (4), Wojcieska (12), Cvetanović (11), Różycka (14), Plchotova (9), Maj (libero) oraz Piątek (3), Mucha i Jagieło (17)

Zobacz również:
Wyniki II rundy play-off ORLEN Ligi.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved