Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > LOTOS Trefl Gdańsk już bez Łomacza i Mikołajczaka

LOTOS Trefl Gdańsk już bez Łomacza i Mikołajczaka

fot. 058sport.pl

Grzegorz Łomacz i Paweł Mikołajczak nie wystąpią już w barwach gdańskiego klubu. Kontrakty obu zawodników wygasły 31 marca i klub postanowił ich nie przedłużać. Łomacz do LOTOSU Trefla przyszedł przed sezonem 2011/2012, po awansie klubu do PlusLigi.

Od razu został wybrany na kapitana drużyny i pełnił tę funkcję przez trzy lata gry w Gdańsku. W tym czasie otrzymał sześć nagród MVP spotkania i został powołany do reprezentacji Polski. Mikołajczak w żółto-czarnych barwach spędził dwa lata. W sezonie 2012/2013 rywalizował o miejsce w pierwszej szóstce, zaś w kończących się rozgrywkach pełnił głównie funkcję zmiennika Jakuba Jarosza.

– Kontrakty obu zawodników obowiązywały do 31 marca i miały klauzulę automatycznego przedłużenia w przypadku naszego awansu do play-off. Po analizie wyników zespołu w kończącym się sezonie uznaliśmy, że w przyszłych rozgrywkach potrzebujemy zmian na ich pozycjach. Grześkowi i Pawłowi dziękujemy za odpowiednio trzy i dwa lata gry w naszym klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze – powiedział Piotr Należyty, prezes gdańskiego klubu.

Grzegorz Łomacz i Paweł Mikołajczak pojawią się w sobotę w hali AWFiS, by pożegnać się z klubem i kibicami. W związku z wygaśnięciem umów obu siatkarzy nie wystąpią oni jednak w meczu z BBTS-em Bielsko-Biała (5 kwietnia, godz. 11.00). Mikołajczaka w meczowej dwunastce zastąpi kapitan Młodej Ligi, Bartosz Pietruczuk, zaś zamiast Łomacza w wyjściowym składzie zagra Przemysław Stępień, który w oficjalnych statystykach PlusLigi sklasyfikowany jest na trzecim miejscu wśród rozgrywających.źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved