Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ewelina Tobiasz: Nie mogę się doczekać meczów finałowych

Ewelina Tobiasz: Nie mogę się doczekać meczów finałowych

fot. Tomasz Tadrała

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. pewnie awansowały do finału I ligi kobiet i są głównymi pretendentkami do awansu do ORLEN Ligi. - Już nie mogę się doczekać meczów finałowych - mówi Ewelina Tobiasz, jedna z najmłodszych siatkarek w ekipie Dariusza Parkitnego.

Choć udało wam się awansować do finału już po trzech spotkaniach, to wasze mecze z Budowlanymi Toruń dostarczyły dużo emocji. Spodziewałaś się, że rywalki zawieszą wam poprzeczkę tak wysoko?

Ewelina Tobiasz: Mecze w fazie play-off rządzą się swoimi prawami i to się potwierdziło w naszych spotkaniach. Patrząc z perspektywy całej rundy zasadniczej i trzech meczów z zespołem z Torunia w półfinale, to w tych ostatnich poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko, ale w najbardziej kryzysowych momentach górę wzięło doświadczenie naszego zespołu, dzięki czemu wszystkie pojedynki zakończyły się naszym sukcesem.

W Toruniu gospodynie były bliskie doprowadzenia do tie-breaka, ostatecznie udało wam się w dość dramatycznych okolicznościach odwrócić losy czwartego seta. Zgodziłabyś się ze stwierdzeniem, że to emocje rozdawały karty w tej części spotkania?Jak już wcześniej wspomniałam, to jest zupełnie inne granie, a jeśli dochodzi do tak zaciętych końcówek w decydującym momencie meczu, to niemożliwa jest gra bez emocji. Wówczas trzeba walczyć z przeciwnikiem i utrzymać zimną głowę w grze.

Przed wami szansa na awans do ORLEN Ligi, a w finale zmierzycie się z drużyną Karpat Krosno. Czy porażka Developresu w półfinale jest dla ciebie zaskoczeniem?

Trochę tak, ale one wywalczyły sobie awans do finału swoją ciężką pracą, zawziętością i cierpliwością. Dlatego z tego miejsca im gratuluję i już nie mogę się doczekać meczów finałowych.

Brak porażki na waszym koncie w tym sezonie, dwa zwycięstwa z drużyną z Krosna w fazie zasadniczej – na pewno będziecie faworytem finałowego starcia. Czy czujecie, że ciąży na was presja awansu?

Owszem, presja jest, ale myślę, że nie odczuwamy jej na tyle mocno, żeby miała na nas negatywny wpływ. Wręcz przeciwnie, przychodząc na treningi, mamy jasno określone cele, dlatego nie odpuszczamy i cały czas pracujemy z tak samo dużym zaangażowaniem.

Jesteś najmłodszą zawodniczką w zespole z Ostrowca Św. Czy gra w tej drużynie pozwoliła ci rozwinąć się jako siatkarce i w jaki sposób?

Praca ze starszymi zawodniczkami to ciągła lekcja. Na każdym treningu uczę się czegoś nowego. W takim zespole jak AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski miałam szansę nabrania doświadczenia i skosztowania gry na bardzo wysokim poziomie.

Masz już za sobą debiut w reprezentacji seniorek. Awans do ORLEN Ligi jest twoim kolejnym sportowym celem?

– Z pewnością awans do ORLEN Ligi jest jednym z moich sportowych celów, a że akurat los sprawił, iż mogę go osiągnąć, nie pozostaje nic innego, jak tylko zrobić wszystko, aby to marzenie się spełniło.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved