Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlani Toruń zrezygnowali z walki o ekstraklasę

Budowlani Toruń zrezygnowali z walki o ekstraklasę

fot. archiwum

Zarząd klubu Budowlanych Toruń podjął decyzję o niezgłaszaniu zespołu do turnieju barażowego o awans do ORLEN Ligi. W związku z tym w połowie maja o dwa dodatkowe miejsca w ekstraklasie walczyć będą trzy zespoły, jednym z nich będzie Developres Rzeszów.

–  Decyzja ta została podyktowana troską o zrównoważony rozwój kobiecej piłki siatkowej w Toruniu. Władze klubu stoją na stanowisku, że brak środków finansowych, umożliwiających zabezpieczenie potencjalnego udziału naszej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej, oraz wysokie koszty przygotowań i udziału w turnieju barażowym są niezgodne z interesem rozwoju tej dyscypliny sportu w naszym mieście – czytamy w oświadczeniu zarządu toruńskiego klubu. – Długoletni projekt budowania pozycji toruńskiej siatkówki wymaga w ocenie zarządu racjonalnej polityki finansowej. W związku z tym władze klubu postanowiły rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu. Zarząd będzie bacznie obserwował funkcjonowanie ORLEN Ligi według nowych zasad, nie rezygnując z planów awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w przyszłości – dodali działacze Budowlanych.

W związku z wycofaniem się klubu z Torunia z walki o ekstraklasę w turnieju barażowym, który odbędzie się w połowie maja, rywalizować będą tylko trzy drużyny. O dwa miejsca w ORLEN Lidze walczyć będą Developres Rzeszów, 10. zespół ekstraklasy oraz drużyna, która przegra baraż o miejsce w ORLEN Lidze. stawką turnieju będą dwa dodatkowe miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved