Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia Świdnik rozwiązała wcześniej kontrakty z siatkarzami

Avia Świdnik rozwiązała wcześniej kontrakty z siatkarzami

fot. archiwum

Siatkarze Avii Świdnik utrzymali się w I lidze mężczyzn, ale... pod koniec marca wszyscy dostali wypowiedzenia kontraktów. Powodem są oszczędności, bowiem niewykluczone, że część z nich będzie reprezentowało barwy Avii w kolejnym sezonie.

Z końcem marca 11 siatkarzy świdnickiego zespołu otrzymało wypowiedzenia umów zawodniczych. Dlaczego? – Są trzy powody takiego działania zarządu – tłumaczy Roman Lis, wiceprezes „żółto-niebieskich”. – Po pierwsze: znacząco mniejsze wsparcie głównego sponsora PZL – AgustyWestland, a co za tym idzie okrojony budżet klubu. Po drugie: niezadowalający wynik sportowy, czyli zapewnienie utrzymania w I lidze dopiero po play-out i zaledwie dziewiąte miejsce. Naszym zdaniem drużynę stać było na co najmniej czwartą lokatę. I po trzecie: zamierzamy budować nowy zespół na kolejny sezon.

Całą sprawą mocno zaskoczeni są sami zainteresowani. – Po poniedziałkowym treningu, pierwszym po kilku dniach wolnego od trzeciego meczu o utrzymanie z Kęczaninem Kęty, zarząd wzywał każdego z zawodników i wręczał wypowiedzenia – mówi kapitan Jakub Guz. Jesteśmy w szoku. Nie tego oczekiwaliśmy. Jest mi bardzo przykro, że na jubileusz 10-lecia mojej gry w Avii dostałem papier z informacją o przedwczesnym rozwiązaniu umowy.

Okazuje się, że władze klubu działały zgodnie z prawem. – W naszych umowach jest punkt mówiący o tym, że klub miesiąc przed końcem może rozwiązać kontrakt. I tak też się stało. Ostatni dzień marca był, w myśl prawa, takim właśnie terminem – tłumaczy popularny „Guzik”. – Jestem zaskoczony takim działaniem – dodaje przyjmujący Jakub Peszko.Za kwiecień będziemy mieć jeszcze zapłacone, za maj już nie – mówi Guz. – Do połowy kwietnia, jak zapewniali nas prezesi, mamy dostać wyrównanie także wstrzymanej jeszcze w grudniu wypłaty. Wykonaliśmy plan, czyli utrzymaliśmy się w I lidze. A więc nie ma powodów do zatrzymywania nam należnych pieniędzy.

W Świdniku ma rozpocząć się budowa nowego zespołu. Kto będzie go prowadził i w nim grał? – Jesteśmy zadowoleni z pracy trenera Marcina Jarosza i chcemy, aby wciąż pracował w Avii – mówi wiceprezes Lis. – Niebawem zaczniemy rozmowy z zawodnikami, którzy utrzymali zespół na zapleczu PlusLigi.

Więcej w Dzienniku Wschodnim

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved