Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ana Bjelica: Jestem zadowolona z tego, co mój zespół pokazał

Ana Bjelica: Jestem zadowolona z tego, co mój zespół pokazał

fot. Piotr Woźniak

Jestem bardzo zadowolona z tego, co mój zespół pokazał. Myślę, że w poniedziałek nasza gra wyglądała nawet jeszcze lepiej niż w niedzielę - powiedziała po dwóch wygranych nad dąbrowiankami atakująca Chemika Police, Ana Bjelica.

Gratuluję dwóch zwycięstw nad drużyną z Dąbrowy Górniczej u siebie w Policach. Zgodzisz się z opinią, że w obu tych meczach grałyście naprawdę dobrze?

Ana Bjelica: – Bardzo dziękuję za gratulacje i oczywiście zgadzam się z tą opinią. Jestem bardzo zadowolona z tego, co mój zespół pokazał. Myślę, że w poniedziałek nasza gra wyglądała nawet jeszcze lepiej niż w niedzielę. Wierzę głęboko, że w Dąbrowie Górniczej pokażemy tak samo dobrą dyspozycję.

W dwóch pierwszych setach grałyście można powiedzieć perfekcyjnie, moim zdaniem najlepiej w sezonie…Zgadzam się z tym. Realizowałyśmy to, co nasz trener powiedział i poskutkowało. Moim zdaniem jesteśmy najlepszym zespołem w ORLEN Lidze i to pokazałyśmy w dwóch pierwszych setach. Oczywiście wygrać czwartego seta  było ciężko, ale grałyśmy dobrze i wygrałyśmy.

W trzecim secie wkradła się w wasze szeregi lekka dekoncentracja?

– Chyba przystąpiłyśmy troszkę za bardzo zrelaksowane do tego trzeciego seta. Tak to nieraz jest, kiedy wygrywa się sety do 15 bardzo łatwo. Trzeba też powiedzieć, że dąbrowianki także zagrały bardzo dobrze, super broniły, były skuteczniejsze w ataku i wygrały.

Czego spodziewasz się po spotkaniu lub spotkaniach w Dąbrowie Górniczej?

– Odpowiem krótko. Głęboko wierzę, że zaprezentujemy się tak, jak tutaj, u siebie i oczywiście wygramy.

Dla ciebie osobiście jest to bardzo dobry sezon. Myślisz, że jak dotąd jest to najważniejszy sezon w twojej karierze?

– Oczywiście, że tak. Po raz pierwszy mam okazję grać poza granicami mojego kraju, wcześniej grałam jedynie w Serbii. Mój pierwszy zagraniczny sezon mam okazję grać w Polsce. To jest dla mnie bardzo dobry sezon, gram z dobrymi zawodniczkami. Wybrałam być może najlepszy klub w Europie i jestem szczęśliwa. Satysfakcjonuje mnie to, jak prezentujemy się w tym sezonie.

Możesz tutaj stawać się lepszą i lepszą zawodniczką…

– Zgadza się. Mój zespół zawsze mi pomaga, starsze zawodniczki mnie wspierają, co jest dla mnie niesamowicie ważne.

W reprezentacji na twojej pozycji jest wielka gwiazda, Jovana Brakocević.

– Oczywiście mamy Jovanę na pozycji atakującej. Ja ze swojej strony muszę grać dobrze, by móc ją zmienić i pomóc zespołowi.

Na koniec zapytam o losowanie grup mistrzostw świata. Zagracie w niełatwej grupie z Brazylią, Turcją czy Bułgarią…

– Zgadza się, mamy trudną grupę. Nie grałyśmy dobrze podczas turnieju kwalifikacyjnego w Azerbejdżanie, gdzie przegrałyśmy z gospodyniami. Jestem pewna, że podczas samego turnieju we Włoszech zaprezentujemy się lepiej, wyjdziemy z tej grupy i potem powalczymy o medal.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved