Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > XIV Ogólnopolski Turniej Lekarzy w Opolu

XIV Ogólnopolski Turniej Lekarzy w Opolu

fot. Tomasz Tadrała

W dniach 4-5 kwietnia w Opolu rozegrane zostaną XIV Mistrzostwa Polski Lekarzy w siatkówce. W tegorocznej edycji imprezy weźmie udział dziesięć drużyn złożonych z medyków pasjonujących się tą dyscypliną sportu.

Pomysłodawcami zorganizowania Mistrzostw Polski Lekarzy w Siatkówce byli w 2001 r. dwaj bielscy medycy Rafał Kluba oraz Klaudiusz Komor. Pierwsza edycja imprezy rozegrana została w hali BBTS Włókniarz w Bielsku-Białej, a pierwszymi zdobywcami tytułu mistrza Polski zostali lekarze z Lublina.W kolejnych edycjach zwyciężali m.in. reprezentanci Częstochowy, Poznania, Warszawy, Szczecina i Łodzi. Przez kilka lat impreza gościła również drużynę lekarzy polskich z Białorusi.

O randze imprezy może świadczyć również fakt, iż w roku 2004, a następnie również w 2010, zawody obywały się w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. Ostatnia edycja rozegrana została w Bielsku-Białej w hali MOSIR pod Dębowcem.
W tym roku rozgrywki odbywać się będą w Hali Sportowej Politechniki Opolskiej przy ulicy Prószkowskiej 76 w Opolu. Do turnieju zgłoszonych zostało 10 drużyn reprezentujących Szczecin, Poznań i Częstochowę, Bielsko-Białą i Wrocław, Katowice, Łódź, Białystok, Mińsk, Opole, Gdańsk oraz Warszawę.

Początek zmagań grupowych zaplanowano już w najbliższy piątek na godz. 8:00. W sobotę po godzinie 13:00 najlepsi rozpoczną gry w strefie medalowej, a w przerwie „lekarski konkurs gwoździa”.Patronat nad tegoroczną imprezą obejmie Opolska Izba Lekarska, reprezentowana przez Pawła, Justynę i Witolda Pędich.

źródło: inf. własna, sport.bielsko.biala.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved