Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Pliński i Włodarczyk z „dziką kartą” w Starych Jabłonkach

Pliński i Włodarczyk z „dziką kartą” w Starych Jabłonkach

fot. archiwum

Organizatorzy tegorocznego World Tour zdecydowali o przyznaniu "dzikiej karty" w turnieju męskim. W Starych Jabłonkach wystąpią dzięki niej Daniel Pliński i Wojciech Włodarczyk, którzy w tym sezonie chcą zaistnieć na boiskach plażowych.

W tym roku w dniach 19-24 sierpnia Stare Jabłonki znów gościć będą najlepszych siatkarzy i siatkarki plażowe z całego świata. Chociaż turniej był w pewnym momencie poważnie zagrożony z powodów finansowych, udało się doprowadzić do tego, że został wpisany do kalendarza FIVB i ku uciesze kibiców, ale także samych zawodników odbędzie się bez przeszkód. W tym roku turnieje w Starych Jabłonkach mogą być niezwykle ciekawe również ze względu na to, że będą ostatnimi z cyklu World Tour.

Nie wiadomo jeszcze, jakie pary przyjadą w sierpniu na Mazury, jednak organizatorzy wspólnie z PZPS-em już rozważali, którzy z polskich zawodników i zawodniczek wystąpią w Starych Jabłonkach. Jak udało nam się dowiedzieć, "dziką kartę" do turnieju męskiego otrzyma para Daniel Pliński/Wojciech Włodarczyk. Oprócz niej w turnieju głównym z pewnością wystąpią nasze najlepsze pary plażowe, a w kwalifikacjach walczyć będą kolejne. Nie wiadomo jeszcze, kto od organizatorów otrzyma "dziką kartę" w turnieju żeńskim, ale bardzo prawdopodobne, że będą to również zawodniczki znane z rozgrywek halowych na najwyższym szczeblu.

Przypomnijmy, że FIVB wciąż dąży do ujednolicenia przepisów obowiązujących w hali i na boiskach plażowych. W tym sezonie w siatkówce plażowej będzie testowanych kilka nowinek, jednak tylko w rozgrywkach młodzieżowych. FIVB wycofało się z wprowadzania ich już w tym sezonie do turniejów FIVB.
Informacja ta była primaprilisowym żartem – przepraszamy. :-)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved