Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Olga Raonić: Zobaczymy, co będzie

Olga Raonić: Zobaczymy, co będzie

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Nie zrobiłyśmy tego, co powinnyśmy zrobić - tak przegrany w sobotę mecz z BKS-em Bielsko-Biała skomentowała rozgrywająca Siódemki SK banku Legionovii Legionowo, Olga Raonić. - Zdawałyśmy sobie sprawę z tego, że będą walczyć.

W sobotę zespół Siódemki SK banku Legionovii Legionowo po raz pierwszy zmierzył się z podopiecznymi Mirosława Zawieracza w walce o miejsca 5-8. Spotkanie z pewnością nie ułożyło się po myśli gospodyń. Legionowianki ostatecznie przegrały 0:3 i pozwoliły przeciwniczkom objąć prowadzenie w rywalizacji, która teraz przeniesie się do Bielska-Białej. – Ujmując to najprościej, powiem, że nie zrobiłyśmy tego, co powinnyśmy zrobić. To główny problem. Poza tym powodem była również utrata koncentracji – tak przegraną swojej drużyny usprawiedliwiała serbska rozgrywająca legionowskiej Siódemki, Olga Raonić. Zawodniczka uznała również, że mimo dobrej gry w drugim secie, zespół z Legionowa nie był w stanie wygrać nawet jednej partii. – To wszystko jest w głowach. Wiedziałyśmy, że momentami byłyśmy nawet lepsze od nich, jednak nie potrafiłyśmy tego wykorzystać – stwierdziła Serbka. Nie mogliśmy nie wrócić także do rywalizacji obu drużyn w fazie zasadniczej. Podczas meczu w Arenie Legionowo podopieczne Macieja Kosmola zdołały wówczas, dość niespodziewanie, pokonać bialanki 3:1. – Znałyśmy już tę drużynę. Tamten mecz był zupełnie inny – mówiła Raonić.Dobrze zagrałyśmy tamto spotkanie, bo byłyśmy skupione przez całą grę. Wówczas grałyśmy najlepiej jak potrafimy, a zwycięstwo było najważniejsze – dodała rozgrywająca. Serbka zaznaczyła także, że legionowianki przygotowywały się do tej rywalizacji, wiedząc, że cele obu drużyn są podobne, a przez to mecz będzie bardzo trudny. – One także chciałyby ostatecznie zająć piąte miejsce, więc zdawałyśmy sobie sprawę z tego, że będą walczyć – przyznała zawodniczka.

Siódemka SK bank Legionovia Legionowo nie mogła zaliczyć minionego sezonu do udanych. Ostatecznie legionowianki grały z AZS-em Białystok o utrzymanie w ORLEN Lidze. Tym razem awans do fazy play-off można poczytywać za sukces. – To bardzo dobrze dla całego zespołu, że w tym roku gramy w play-off. To był nasz cel. Jeśli chodzi o przyszłość… Zobaczymy, co będzie – odpowiedziała Raonić, zapytana o ewentualną przyszłość swojej drużyny. Minęło już prawie pięć miesięcy, odkąd serbska rozgrywająca po raz pierwszy pokazała się na parkietach ORLEN Ligi. Z perspektywy czasu uznała jednak, że decyzja o przyjeździe do Polski była słuszna. – To była dobra decyzja. Oczywiście, chciałabym, żebyśmy bardziej liczyły się w rozgrywkach, zajmowały wyższe miejsca. Wiem, że mamy świetną drużynę i bardzo dobre zawodniczki. Jednak trzeba brać pod uwagę fakt, że gdy mamy dużo nowych graczy, potrzebujemy więcej czasu, by oni zaczęli się dopełniać, stanowić jedną drużynę. Czasami to trwa latami – tłumaczyła Olga Raonić. Nie zabrakło również pytania o nowe umiejętności, które Serbka zdołała nabyć w Polsce. – Oczywiście, nauczyłam się trochę języka polskiego, dużo rozumiem – mówiła ze śmiechem. – Ogólnie bardzo lubię Polskę i czułam się tu bardzo dobrze przez cały ten czas – zakończyła Raonić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved