Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marcin Kryś: Chcieliśmy wygrać oba spotkania

Marcin Kryś: Chcieliśmy wygrać oba spotkania

- Półfinałowa stawka jest bardzo wyrównana, dzięki czemu dla kibiców rywalizacja jest bardzo ciekawa - powiedział Marcin Kryś, libero Cuprum Mundo Lubin, które po dwóch meczach remisuje z Camperem. Dwa kolejne pojedynki odbędą się w Wyszkowie.

Po półfinałowej rywalizacji Cuprum Mundo Lubin z Camperem Wyszków można było spodziewać się wielu emocji. Potwierdziły to dwa pierwsze mecze, w których oba zespoły podzieliły się zwycięstwami. W pierwszym spotkaniu gospodarze prowadzili już 2:1, ale nie udało im się ani w czwartym, ani w piątym secie przypieczętować triumfu. Z kolei w drugim pojedynku w pierwszym secie podopieczni trenera Sucha prowadzili już 24:22, ale cztery stracone punkty z rzędu wyraźnie podcięły im skrzydła, a w kolejnych odsłonach inicjatywę na boisku przejęli miedziowi. – Chcieliśmy przed własną publicznością wygrać oba spotkania. Niestety, nie udało nam się tego dokonać. W pierwszym meczu rywale postawili nam twarde warunki, a my nie wykorzystaliśmy swojej szansy – powiedział Marcin Kryś. – Głównym powodem porażki była dobra zagrywka drużyny z Wyszkowa oraz nasze słabsze przyjęcie. Mieliśmy pewien zastój w tym elemencie, ale na szczęście udało nam się przezwyciężyć tę bolączkę w drugim meczu i rozstrzygnąć go na swoją korzyść. W tym drugim spotkaniu nasze przyjęcie było o wiele lepsze. Dobrze graliśmy także blokiem. Cieszymy się, że ten element mamy ustabilizowany na wysokim poziomie – dodał libero miedziowych.

Teraz cała rywalizacja przenosi się do Wyszkowa, gdzie rozegrane zostaną dwa kolejne mecze. Wcześniej jednak oba zespoły czeka krótka przerwa w rozgrywkach, którą mogą wykorzystać na szlifowanie formy przed decydującymi meczami. – Przerwa spowoduje, że będziemy mieli więcej czasu na przygotowanie się do kolejnych meczów. Mamy okazję popracować nad pewnymi elementami, które nam jeszcze nie do końca wychodzą – skomentował Kryś. – Bardzo chciałbym, abyśmy całą rywalizację zakończyli w Wyszkowie. No ale jest ona bardzo wyrównana. Znamy się już bardzo dobrze, a w obu zespołach grają doświadczeni zawodnicy, dlatego ciężko będzie przygotować jakąś niespodziankę dla rywala. Jednak mam nadzieję, że z Wyszkowa przywieziemy dwa zwycięstwa – zakończył libero lubińskiego zespołu.